Render Token Nedir?

Özet

  • Render Token (RNDR), Ethereum (ETH) blok zincirinin üzerine inşa edilmiş dağıtık bir GPU oluşturma ağı olarak tanımlanabilir.
11:13
1 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Render Token (RNDR), GPU hesaplama gücüne ihtiyaç duyan sanatçıları ve stüdyoları GPU yeteneklerini kiralamak isteyen madencilik ortaklarıyla birleştirmeyi amaçlayan, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiş dağıtık bir GPU oluşturma ağıdır.

Render (RNDR) Nedir?

Firme 2009 yılında OTOY, inc. tarafından tasarlandı. CEO Jules Urbach ve 2017’de piyasaya sürülen RNDR, aynı yılın Ekim ayında ilk halka açık token satışını gerçekleştirdi, ardından Ocak 2018 – Mayıs 2018 arasında süren ve 1 RNDR fiyatına toplam 117.843.239 RNDR’nin satıldığı özel bir satış dönemi izledi. Özel satış döneminde erken alım yapanlar, beta düğüm operatörleri ve sanatçıların, 27 Nisan 2020’de halka açık olana kadar ağı oluşturmak ve test etmek için RNDR ekibiyle işbirliği içinde çalıştığı RNDR Beta Testnet’e dahil edildi.

RNDR, ağdaki sanatçılar tarafından GPU sağlayıcılarından (düğüm operatörleri) GPU hesaplama gücü alışverişi yapmak için kullanılan bir ERC-20 yardımcı program token’dır. RNDR, ödemeleri ve teknik dokümanın piyasaya sürülmesinden önce tüm tekniklerin başarılı bir şekilde oluşturulduğunu doğrulamak için bir manuel ve otomatik çalışma kanıtı sistemi veya bu durumda oluşturma kanıtı kullanır.

Ethereum blok zincirinin doğal güvenlik özelliklerinden yararlanan tescilli varlıklar, yükleme sırasında hashlenir ve işleme için parça parça düğümlere gönderilir. Tüm RNDR ödemeleri, oluşturma sırasında custody’de saklanır ve başarılı çalışmanın devreye alınmasını sağlayan sanatçı tarafından manuel olarak doğrulandıktan sonra düğüm operatörlerine bırakılır. Her iki kullanıcı tabanında da kötü niyetli aktörleri önlemek için, ağda oluşturulan tüm varlıklar, ödeme başarıyla dağıtılana kadar filigranlanır, bu sürenin ardından filigransız oluşturmalar indirilebilir ve tüm ödemeler, doğru şekilde oluşturulduğu manuel olarak doğrulanana kadar custody’de tutulur.

Ana şirket OTOY tarafından desteklenen RNDR ekibi, dünyanın her yerinden ekip üyeleriyle birlikte Los Angeles merkezlidir. RNDR danışma kurulu, Ari Emanuel (WME’nin Kurucu Ortağı ve Eş CEO’su), JJ Abrams (Bad Robot Productions Başkanı ve CEO’su) ve Brendan Eich (Kurucu ve CEO, Brave Software ve BAT) gibi endüstri liderlerine sahiptir. Hepsi RNDR’ye hem kripto para topluluklarına hem de Hollywood stüdyo prodüksiyon hatlarına hitap eden bir sistem oluşturma arasındaki boşluğu kapatma konusunda çeşitli kapasitelerde tavsiyelerde bulundu.

RNDR Coin Yorum

Binance listelenmesi ile dikkatleri üzerine çeken Render Token, arkasındaki ekip ile güven kazanıyor gibi görünüyor. Analistler ve yatırımcılar proje köklü olduğu için de RNDR’ye ilgi gösteriyor gibi görünüyor. Yatırımcıların RNDR ile ilgili yaklaşımları, güncel veriler ile daha net bir şekilde anlaşılabilir.

CoinMarketCap verilerine göre Render Coin, 1,033,512,007 dolar ile piyasa hacmi bakımından 224. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 6 dolardan işlem gören Render Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 43,323,398 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Render Coin, 16 Haziran 2020’de 0,0367 dolar ile dip seviyeyi görürken 21 Kasım 2021’de de 8,76 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 172,114,652 Render bulunuyor ve Render Coin toplam arzının 536,870,912 Render olacağı ifade ediliyor.

Render Coin Nasıl Alınır?

RNDR Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

RNDR Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından RNDR Coin’in işlem gördüğü BUSD, Tether (USDT)  ve Bitcoin (BTC) RNDR işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI