X


Rekor Kıran BitTorrent Token (BTT) İçin Tehlike Büyüyor

BTT için tehlike artıyor.
20:17
5 Nisan 2021

Tron ekosisteminin önemli bir parçası olan BitTorrent Token (BTT), 30 günde %900 yükseliş elde etti ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Tarihinde ilk defa 0,010 doların üzerine çıkarak toplam piyasa değeri itibarıyla 18. sıraya yerleşen BTT, yakında sert bir düşüş ile karşı karşıya kalabilir.

BTT’nin Ticari Hacmi, Toplam Değerini Geçti

BitTorrent Token bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 12 milyar dolarlık ticari hacme ve 8 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip. Bu da aslında şu an ticari hacmin toplam piyasa değerini geçtiği ender durumlardan birisine yol açıyor. BTT/USD paritesi 0,012 dolar seviyelerinden işlem görmekte ve son 24 saat içerisinde %48 yükseliş görüldü.

Tanınan kripto para analisti Bitcoinwallah ise konu hakkında yayınladığı gönderide BTT’yi bekleyen tehlikeye dikkat çekti. BTT/USD paritesi 0,013 dolara kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra 7 gündür devam eden yükselişine ara verdi. 7 gün boyunca her satış yeni bir alış baskısı ile karşılandı ve Justin Sun’ın desteklediği kripto para her gün rekor kırdı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTT Alarm Veriyor

BTT‘nin RSI indikatörü ise bu yükseliş serüveninden sonra tam olarak alarm veriyor. RSI 95 seviyesine kadar yükseldi ve bunun net bir şekilde aşırı alım sinyali olduğu görülüyor. Yüksek RSI genellikle yakında sert bir düşüş yaşanacağına işaret eder ve destekte tutunamaması durumunda inanılmaz sert bir düşüş yaşanır.

Önde gelen kripto para analisti Joseph Young ise Justin Sun’ın Poloniex kripto para borsasını satın almasının ve platformda BTT stakingini başlatmasının bu yükselişte etkili olduğunu ifade etti. Sun’ın BitTorrent yükselişini desteklediğini ifade eden Young, yine de bunun sürdürülebilir olmadığını vurguladı.

BTT/USD Teknik Analizi

BTT fiyatı için tehlikeli bölgenin  ise 0,07 dolar olduğu görülüyor. BTT fiyatı 0,07 doların altına kadar gerilerse buradaki sıradaki destek 0,02 dolar olacaktır. Bu da aslında günlerdir devam eden yükselişin büyük bir kısmının eski haline dönmesi anlamına geliyor.

Kripto para piyasasında birçok yatırımcı nisan ayında yaşanabilecek olası bir altcoin rallisine odaklandı ve BTT bunun sayesinde RSI’yi 99 seviyesine kadar çıkartabilir. Yine de altcoin rallisi yavaşladığında en sert darbe alacaklardan birisinin RSI’si şişen kripto paralar olacağı düşünülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar