Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, Piyasadaki Güncel Durumu Değerlendirdi: Kâr Realizasyonları Devam Edecek mi?

Piyasadaki güncel durumu değerlendiren Raoul Pal, kripto varlıklar adına 2022 yılı beklentilerini açıkladı.
10:00
29 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Real Vision’ın kurucusu ve CEO’su Raoul Pal, Bitcoin‘de son dönemde kaydedilen değer kayıplarının, büyük ölçüde kurumsal yatırımcıların kâr realizasyonlarından kaynaklandığını dile getirdi.

Kâr Realizasyonları Devam Edecek mi?

Raoul Pal, Bitcoin’deki ani düşüşlerin, önemli oranda kurumsal yatırımcıların yıl sonu gerçekleştirdikleri kâr realizasyonlarından kaynaklandığını ifade etti. Glassnode’un, Aralık ayı satışlarının, yaz aylarında BTC biriktiren cüzdanlar tarafından gerçekleştirildiği yönündeki verilerine dikkat çeken Pal, piyasadaki satış bakısının son bulacağını söyledi.

Pal, kurumsal düzeydeki kâr realizasyonlarının tamamlandığını şu sözleri ile ifade etti:

“Bu kâr realizasyonları bitti mi? Bitmiş gibi görünüyor. Piyasa, geçen hafta boyunca dalgalandı ve kurumlar bu kâr satışlarını tamamladı.”

Pal, Asya tarafından kaydedilen satışların devam edebileceğini ancak son aylardaki değer kayıplarına karşın kripto para piyasasının yeni yıla yukarı yönlü fiyat hareketleri ile başlayabileceğini belirtti.

Raoul Pal’un 2022 Beklentisi

Kripto para piyasası adına 2022 beklentilerini dile getiren Pal, kripto varlıkların yeni yıla güçlü bir başlangıç yapabileceğini söyledi. Pal, 2022’de kurumsal benimsemenin artacağını ifade ederken kripto para birimlerinin küresel piyasa değerinde de yüksek oranlı artışların kaydedilebileceğini sözlerine ekledi.

2022’nin kripto para birimleri adına pozitif bir yıl olacağını dile getiren Pal, piyasanın kısa bir süre içerisinde yüksek oranlı değer artışlarına başlayabileceğini belirtti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar