Ravencoin Nedir?

Ravencoin, varlıkların yaratılmasını ve eşler arası transferini sağlayan açık kaynaklı bir Blockchain projesidir.
19:00
9 Ocak 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ravencoin, varlıkların yaratılmasını ve eşler arası transferini sağlayan açık kaynaklı bir Blockchain projesidir. Ravencoin kullanıcıların, bir ağ üzerinde emtia gibi herhangi bir somut varlık ya da token’lar gibi dijital varlık yaratmalarını ve işlem yapmalarını sağlamaktadır.

Ravencoin Nedir?

Ravencoin (RVN), varlıkların yaratılması ve eşler arası aktarımı konusunda çalışan açık kaynaklı bir blockchain projesidir. Ravencoin, kullanıcıların bir ağ üzerinde gerçek dünyadaki varlıklar veya dijital varlıklar oluşturmasına ve ticaretine olanak tanımaktadır. Yenilikçi bir proje olan Ravencoin çekirdek geliştirici ekip tarafından 3 Ocak 2018 yılında piyasaya sürüldü. Ravencoin, temel olarak özel kullanım amaçlı kullanıcılara sunuluyor. Yani Ravencoin’de işlem yapan kullanıcılar kendi kullanım amaçlarına uygun olarak platformdan faydalanabiliyor.

Ravencoin Analiz

Ravencoin projesi Bitcoin’in bir çatalı (fork’u) üzerinde başlatıldı ve tamamen açık kaynaklı bir proje olarak ortaya çıktı. Dolayısıyla Ravencoin’in herhangi bir ICO’su yapılmadı. Ravencoin platformu güçlü ve büyüyen bir topluluğa sahip, kullanışlı bir teknoloji geliştirmeye odaklanıyor. Öte yandan Ravencoin’in açıklamalarına göre, platform üzerinde ortaya çıkan token’lar istenilen her özelliğe sahip olabiliyor. Böylece token yaratıcıları arz miktarı ve token’ın amacı gibi özellikleri belirleyebildikleri gibi, varlığın dijital mi yoksa geleneksel mi olacağına da karar verebiliyor. Ayrıca tasarladığınız token tüm dünya çapında yapılan işlemlerde kullanılabiliyor. Bu yönleri Ravencoin’i önemli bir kripto para haline getiriyor, bu bağlamda Ravencoin Geleceği gerçekten parlak görünüyor.

Ravencoin Yorum

Kasım 2017’de Medium üzerinden tanıtımlarına başlayan Ravencoin bu tanıtımları yaparken Game Of Thrones’a atıfta bulunarak, “Westeros’un kurgusal dünyasında, kuzgunlar gerçeği temsil eden haberciler olarak kullanılıyor. Ravencoin de hangi varlıkların kime ait olduğuna dair gerçek beyanları sunmak için tasarlanmış, kullanıma özel bir Blockchain projesidir.” ifadeleri kullanılıyor. Öte yandan Bitcoin’in ortaya çıkışının dokuzuncu yıl dönümü olan 3 Ocak 2018’de başlatılan Ravencoin, “dünyanın her yerinden anında ödeme yapılmasını sağlamak için tasarlanmış açık kaynaklı bir proje” olarak yorumlanıyor.

Ravencoin Mining Nasıl Yapılır?

Özellikleriyle öne çıkan Ravencoin platformunun ana kripto parası olan RVN, X16R madencilik algoritması ile çalışıyor ve RVN’nin 21 milyar toplam arzı bulunuyor. Ayrıca blok süresi 1 dakika olan Ravencoin’in 5.000 RVN blok ödülü bulunuyor. X16R madencilik algoritması ASIC donanımının kullanıldığı madenciliğin merkezileştirilmesine yönelik tasarlanan bir algoritma olarak karşımıza çıkıyor. X16R algoritması hakkında yapılan açıklamalarda sıradan karma algoritmaların sabit düzeninin, ASIC madencilerinin yapımına katkıda bulunduğunu ifade ediyor.

Ravencoin Grafik

RVN grafik incelendiğinde RVN/USD paritesinin 0,02 dolar olduğunu görüyoruz. Bu rakam Ravencoin’in 2019 ortalarında ulaştığı 0,075 USD rakamından uzak olsa da, 135 milyon dolarlık piyasa değeriyle 66. sırada yer alan Ravencoin, kripto para listesinde ilk 100’de yer almayı başarıyor.

1 Ravencoin Kaç TL? Raven coin TL grafik incelendiğinde RVN/TRY çiftinde 0,14 TL’lik bir satış değeri görmekteyiz. Ravencoin’in 170 milyon liralık günlük işlem hacmi olduğunu da belirtmekte fayda var.

Ravencoin Satın Al

Kimlik onayı olmadan işlem yapılabilmesi ve Türkçe dil desteği ile ön plana çıkan dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance‘den Ravencoin satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar