reklamı kapat

Ravencoin (RVN) Nedir? Nasıl Çalışır?

Ravencoin kendi token’ınızı hızlıca tasarlayabileceğiniz bir platform sunuyor...
19:00
9 Ocak 2020

Ravencoin, varlıkların yaratılmasını ve eşler arası transferini sağlayan açık kaynaklı bir Blockchain projesi olarak karşımıza çıkıyor. Ravencoin kullanıcıların, bir ağ üzerinde emtia gibi herhangi bir somut varlık ya da token’lar gibi dijital varlık yaratmalarını ve işlem yapmalarını sağlıyor.

Yenilikçi bir proje olan Ravencoin temel geliştiriciler tarafından 3 Ocak 2018 yılında piyasaya sürüldü. Yani henüz iki yıllık bir proje…

Ravencoin (RVN) Nedir?

Belirli bir işlevin etkin bir şekilde çalışabilmesi için tasarlanmış Ravencoin, temel olarak kullanıma özel olarak kullanıcılara sunuluyor. Yani Ravencoin’de işlem yapan kullanıcılar kendi kullanım amaçlarına uygun olarak platformdan faydalanabiliyor. Bunun yanında Ravencoin platformu eşler arası (peer-to-peer) Blockchain sistemini de kullanıcılarına sunuyor.

Bunların yanında Ravencoin projesi Bitcoin’in bir bir çatalı (fork) üzerinde başlatıldı ve tamamen açık kaynaklı bir proje olarak ortaya çıktı Dolayısıyla Ravencoin’in herhangi bir ICO’su ya da masternode’u bulunmuyor. Ravencoin platformu güçlü ve büyüyen bir topluluğa sahip, kullanışlı bir teknoloji geliştirmeye odaklanıyor.

Öte yandan Ravencoin’in açıklamalarına göre, platform üzerinde ortaya çıkan token’lar istenilen her özelliğe sahip olabiliyor. Dolayısıyla token üreticileri arz miktarı ve token amacı gibi özellikleri belirleyebildikleri gibi varlığın dijital mi yoksa geleneksel mi olacağına da karar verebiliyor. Ayrıca tasarladığınız token tüm dünya çapında yapılan işlemlerde kullanılabiliyor.

Ravecoin (RVN) Nasıl Çalışır?

Kasım 2017’de Medium üzerinden tanıtımlarına başlayan Ravencoin bu tanıtımları yaparken Game Of Thrones’a atıfta bulunarak, “Westeros’un kurgusal dünyasında, kuzgunlar gerçeği temsil eden haberciler olarak kullanılıyor. Ravencoin de hangi varlıkların kime ait olduğuna dair gerçek beyanları sunmak için tasarlanmış, kullanıma özel bir Blockchain projesidir.” ifadeleri kullanılıyor.

Bitcoin’in ortaya çıkışının dokuzuncu yıl dönümü olan 3 Ocak 2018’de başlatılan Ravencoin, “dünyanın her yerinden anında ödeme yapılmasını sağlamak için tasarlanmış açık kaynaklı bir proje” olarak tanımlanıyor.

Bunların yanında Ravencoin platformunun ana kripto parası olan RVN, X16R madencilik algoritması ile çalışıyor ve RVN’nin 21 milyar toplam arzı bulunuyor. Ayrıca blok süresi 1 dakika olan Ravencoin’in 5.000 RVN blok ödülü bulunuyor.

X16R madencilik algoritması ASIC donanımının kullanıldığı madenciliğin merkezileştirilmesine yönelik tasarlanan bir algortima olarak karşımıza çıkıyor. X16R algoritması hakkında yapılan açıklamalarda sıradan karma algoritmaların sabit düzeninin, ASIC madencilerinin yapımına katkıda bulunduğunu ifade ediyor.

Ravencoin Nereden Alınır?

Piyasaya sürüldüğünden bu yanan birçok borsada listelenme şansı yakalayan Ravencoin ile Binance ve CoinEx gibi birçok borsadan işlem yapabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun