En Tepeden Bitcoin Satmasıyla Nam Salan Kripto Para Kahini Bu 2 Altcoin’in Peşinde!

En tepeden Bitcoin (BTC) satmasıyla tanınan popüler kripto para analisti ve stratejisti DonAlt, alım yaptığı ve yakın takipte olduğu iki altcoin için değerlendirmede bulundu.
11:31
7 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

En tepeden Bitcoin (BTC) satmasıyla tanınan popüler kripto para analisti ve stratejisti DonAlt, Ethereum’un (ETH) en büyük kripto para BTC karşısında eşi benzeri görülmemiş bir güç gösterdiğine dikkat çekti. DonAlt, ayrıca peşinde olduğu bir altcoin için de yeni bir değerlendirmede bulundu.

“Çok Etkilendim”

Anonim kripto para analisti DonAlt, 450 bine yakın Twitter takipçisine akıllı sözleşme platformunun BTC ile fiyat oranında diğer altcoin’lere hükmettiğini belirterek “Kripto para tarihinde bu tür bir zaman diliminde BTC karşısında bu kadar baskın olan bir coin olmamıştı. Dürüst olmak gerekirse çok etkilendim. Kendinizi diğer altcoin’lerden ayırmak için görülmek istenen türden bir baskınlık bu.” dedi.

DonAlt’ın paylaştığı grafiğe bakıldığında, 2021’nin Haziran ayından beri ETH/BTC’nin en düşük 0.569 BTC ile en yüksek 0.0850 BTC aralığında işlem gördüğü görülüyor. Bu yazının hazırlandığı sırada Ethereum bin 263 dolar ya da ETH/BTC grafiğinde 0.0751 BTC’den el değiştiriyor.

“LTC, 80 Doları Geçerse 100 Dolara Yürür”

Analist, ayrıca Litecoin‘de (LTC) yükseliş beklentisini koruduğunu, 80 dolardaki direnç seviyesini aşması halinde 100 doları hedeflediğini belirterek şu notu düştü:

80 doların üzerinde 100 dolardan başka bir şey yok. Uzun ama oldukça sakin bir yolculuk söz konusu. Hiçbir şey değişmedi, LTC işlemim yüksek zaman dilimli bir swing işlemi, lütfen benden her 10 dakikada bir güncelleme istemeyi bırakın, lütfen bana nerede short pozisyon açacağımı sormayı bırakın.

DonAlt, 2022’nin Kasım ayında 60 dolardan açıklamadığı bir miktarda LTC satın aldığını, 77 dolardan ise aldığına kıyasla daha az miktarda bir LTC sattığını ve daha sonra sattıklarını 70 dolardan yeniden satın aldığını söylemişti. Analistin peşinde olduğu Litecoin bu yazının hazırlandığı sırada sırada 75,51 dolardan işlem görüyor.

BTC’lerini en tepeden satmasıyla nam salan kripto para analisti DonAlt, kısa süre önce “uzun vade” için 16 bin dolar seviyelerinden yeniden Bitcoin aldığını duyurmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar