reklamı kapat

Kripto Para Benimsenmesi Ne Yönde?

İngiliz Finansal Yönetim Kurulu (FCA) tarafından yürütülen araştırmaya göre İngilizler'in çoğunluğu kripto paraları bilmiyor.
8 Mart 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

İngiliz finansal denetim otoritesi Finansal Yönetim Kurulu (FCA) tarafından güncel zamanda yapılmış bir araştırma kripto paralar hakkında ilgi çekici gerçekleri gözler önüne serdi. FCA’nın araştırmasına göre anket katılımcılarının %73’ü kripto paraların ne olduğunu bilmiyor ve bu yeni varlıkların tanımını yapamıyor. Raporun kripto para benimsenmesi hakkında da fikir edindirdiği ifade edilebilir.

İlgi Çekici Rapor

7 Mart 2019 tarihinde yayımlanan raporun sonuçlarına göre kripto paralar hakkında en fazla bilgiye sahip olan kesim çoğunlukla 20 ila 44 yaş aralığındaki erkeklerden oluşuyor. Söz konusu araştırmaya toplamda 2.132 İngiliz kullanıcının katıldığı ifade edildi. Araştırmayı Londra merkezli şirket Kantar TNS yaptı. Sonuçlara göre katılımcıların yalnızca yüzde üçünün daha önce kripto para satın aldığı ortaya çıktı.

Daha önce kripto para satın aldığını belirten kesimin yarısı 263 doların altında harcama yapmış. Bu katılımcılar arasındaki en yaygın kripto paranın Bitcoin (BTC) olduğu görülüyor. İngiliz kullanıcıların en çok tercih ettiği ikinci kriptoysa Ethereum (ETH).


Kripto Para Benimsenmesi

İngiltere merkezli FCA’nın ortaya koyduğu bu araştırma sonuçları esasında kripto para benimsenmesi hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Görünen o ki İngiliz toplumunun yalnızca küçük bir kesimi kripto paraların ne olduğunu biliyor. Yalnızca bu rapor bile bizlere kripto para piyasasında gidilecek çok yolun olduğunu, sektörün daha da gelişmesi gerektiğini, ekosistemin ve teknolojinin daha da ileride olmasına duyulan ihtiyacı gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.