reklamı kapat

PwC ICO Coin’lerini Gözetim Altına Alacak

13 Mart 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

İngiltere merkezli danışmanlık firması Pricewaterhouse Coopers (PwC) blockchain analiz edebilen bir yazılım geliştirdiği duyurdu. Yazılım sayesinde ICO coin’leri takip edilebilecek. Böylece kullanıcı sahip olduğu kripto paranın herhangi bir yasa dışı işlemde kullanılmadığından emin olabilecek. 

PwC ve Hong Kong’lu ortağı Eric Young Asya’da ICO’lara ve kripto paralara artan ilginin projeye ilham verdiğini ifade etti. Yatırımcılar Çin’in kripto paralara karşı yasaklayıcı kanunları dolayısıyla yeni pazar arayışına girmişlerdi. Bu yüzden yatırımcılar kripto paralara daha sıcak bakan ülkelere yöneldiler. PwC Asya’daki Hong Kong’a yönelen kripto para yatırımcıları için sermaye sağlamayı planlıyor. Geliştirilen yazılım hem şirketler için hem de yatırımcılar için daha güvenli bir ortam sağlayacak.

Young ICO sırasında satın alınan kripto paranın piyasaya sürülmeden önce yatırımcı tarafından takip edebileceğini öne sürdü. Bu sayede ICO’yu düzenleyen şirket yatırımcılardan habersiz olarak coin’leri kullanamayacak. Young şöyle konuştu:

‘’Blockchain’de işlem yapıldığı zaman ne kadar kripto para gönderildiğini görebiliyoruz. Ancak sahip olduğumuz ICO coin’leri takip etmemiz mümkün değil. Biz ICO coin’lerinin de takibini sağlayarak daha güvenli bir ortam yaratacağız. Oluşturduğumuz yapay zeka coin’in hangi yasalara tabi olduğunu kullanıcıya bildirecek. Bunun yanı sıra ICO’yu düzenleyen şirketin hangi sektörde çalıştığını bileceğiz.’’

PwC geçtiğimiz aylarda ICO düzenlemeyi planlayan birkaç şirketle beraber çalışmaya başladı ve şirketlere yasalarla ilgili danışmanlık yaptı. Diğer yandan şirketleri kara para aklamaya karşı alınacak önlemler hakkında bilgilendirdi. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında PwC’nin Hong Kong danışmanlık ofisi ödemelerde bitcoin kabul edeceğini açıklamıştı.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER