Reklam

Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

Kripto para piyasası, Bitcoin'deki değer artışlarının da etkisiyle günün erken saatlerinde yeniden yükselişe geçti.
10:42
5 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün akşam saatlerinde 22.500 dolar seviyelerine kadar gerileyen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde kaydettiği değer artışları ile birlikte yeniden 23.200 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, güne yükseliş ile başladı ve değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 1.660 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 1,13 trilyon dolara ulaştı.

Bitcoin (BTC), Güne Yükseliş ile Başladı

Kripto para piyasası, güne yükseliş ile başladı ve piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde değer artışlarına hız kazandırdı. Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 23.200 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH), 1.660 dolar seviyelerini aşarken, kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,13 trilyon dolara ulaştı. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 140 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Piyasadaki çoğu kripto para birimi, güne yükseliş ile başladı. CoinMarketCap verilerine göre Flow (FLOW), Waves (WAVES), Trust Wallet Token (TWT), Zcash (ZEC) ve Synthetix (SNX) piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar oldu. Öte yandan Optimism (OP), Filecoin (FIL), NEAR Protocol (NEAR), Bitcoin Gold (BTG) ve THORChain (RUNE) ise CoinMarketCap verilerine göre ise piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer kaybı kaydeden kripto varlıklar oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar