X


Piyasadaki Yön Belirsizliği Devam Ediyor: Bitcoin’de Dip Fiyat Seviyesine Ulaşıldı mı?

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 1 haftalık zaman diliminde, CoinMarketCap verilerine göre ortalama %11'lik bir değer kaybı kaydetti.
11:55
10 Ocak 2022

Bitcoin‘in güçlü destek seviyelerini kaybettiği son 1 haftalık zaman diliminde, kripto para piyasası aşağı yönlü bir ivme kazandı ve çoğu kripto varlık yüksek oranlarda değer kaybetti. Son 7 gün içerisinde, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de ortalama 300 milyar dolarlık bir düşüş kaydetti.

Piyasadaki Düşüş Eğilimi Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisindeki değer artışlarına karşın haftalık zaman diliminde ortalama %11’lik bir düşüş kaydetti. Bitcoin’deki bu düşüş, altcoinlere de aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum (ETH) ortalama %17,5’luk bir değer kaybı yaşarken, Solana (SOL) da %20’ye yakın bir düşüş hareketi kaydetti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz yakın tarihli bir röportajında Bitcoin’in 38.000 dolar fiyat seviyelerinde güçlü bir destek bulabileceğini ifade ederken kimi analistler ise lider kripto para biriminin 29.000 dolar fiyat seviyelerini test edebileceğini dile getirdi.

Bitcoin’deki Değer Kayıpları Devam Edecek mi?

Bitcoin’deki son düşüşe ilişkin piyasadaki güncel durumu değerlendiren çok sayıda kripto para analisti, “Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksinin” son ayların en düşük seviyelerine gerilmesinin, RSI’daki bu düşüşün ve Bitcoin adreslerindeki biriken BTC sayısının, değer kayıplarının yakın zamanda bitebileceğini gösterdiğini ifade etti. Yakın bir zaman önce de Real Vision’ın kurucusu Raoul Pal, kurumsal ölçekteki satışların tamamlandığını ve kripto para piyasasının 2022 yılında yüksek fiyat performansları gösterebileceğini belirtti.

Bir yandan da konuya ilişkin uzman isimler ise regülasyonlar konusunda atılan net adımların ve FED’in Mart ayında faizi arttıracağına yönelik genel beklentinin, Bitcoin’e bir süre daha değer kaybettirebileceğini dile getirdi.

Bu yazıda yer alan bilgler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar