X


JPMorgan Raporu: 2022, Kripto Para Ekosistemi Adına Nasıl Bir Yıl Olacak?

JPMorgan, kripto para ekosisteminin geleceği hakkındaki öngörülerini içeren bir rapor yayınladı. Kripto para birimlerinin kullanım alanlarının 2022'de büyük bir artış göstereceğini yazan JPMorgan analisti, bu süreçte çok sayıda yeni projenin ortaya çıkabileceğini ifade etti.
10:00
10 Ocak 2022

Küresel yatırım bankası JPMorgan, DeFi, NFT’ler ve Web3.0 gibi alanlar da dahil olmak üzere kripto para ekosistemi adına 2022 yılı öngörülerini paylaşan bir rapor yayınladı.

JPMorgan Analisti, 2022 Öngörülerini Paylaştı

JPMorgan analisti Kenneth Worthington, Cuma günü yayınladığı raporda, 2022’nin kripto para piyasası adına nasıl bir yıl olabileceğine ilişkin öngörülerini yazdı. Son dönemlerde kripto ekosisteminde oldukça popüler hale gelen Web3.0 ve NFT gibi trendlerin henüz yolun başında olduğunu ifade eden analist, kriptodaki işlem hızlarının geleneksel ağlarla daha rekabetçi bir hale gelmesinden dolayı da tokenizasyonun gittikçe yaygınlaşacağını ve daha büyük bir hale geleceğini belirtti.

JPMorgan analisti Kenneth Worthington, DeFi‘daki gelişmelere de değindi. DeFi’ın 2021’de bekleneni veremediğini yazan analist, merkeziyetsiz finansın 2022 ve sonrası için hala çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

JPMorgan: Kripto Para Birimlerinin Kullanım Alanları Artacak

Kripto varlıkların kullanım alanların artacağını ve yeni projelerin ortaya çıkacağını yazan analist, 2022’nin zincirler arası birlikte çalışılabilirliğin önem kazanacağı bir yıl olabileceğini kaydetti.

Raporda değinilen hususların yanı sıra JPMorgan, geçen hafta yayınladığı farklı bir raporunda da Ethereum‘un ölçeklenebilirlik sorunu nedeni ile DeFi ekosistemi hakimiyetindeki düşüşün devam edebileceğini ve alternatif projelerin değer kazanmaya devam edebileceğini yazdı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar