X


Piyasadaki Düşüş Eğilimine Meydan Okuyan Altcoin, Yükseliş ivmesini Devam Ettiriyor!

Piyasa değeri bakımından 16. en büyük kripto para birimi olan LINK, Bitcoin'deki düşüş hareketlerine karşın hafta boyu değer artışlarına devam etti ve son 7 günlük zaman diliminde ortalama %33'lük bir yükseliş kaydetti.
13:33
8 Ocak 2022

Son dönemlerde kaydettiği yüksek oranlı değer kayıpları ile birlikte düşüş eğilimini devam ettiren Bitcoin, 41.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi ve kritik destek seviyelerini kaybetti. Lider kripto para birimi Bitcoin’deki bu düşüş, piyasaya da yeniden aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, yaşadığı değer kayıplarının ardından 3.200 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’de Aşağı Yönlü İvme Devam Ediyor

5 Ocak Çarşamba günü kaydettiği yukarı yönlü atak girişimlerine karşın 48.000 dolar direncini aşamayan Bitcoin, 45.000 dolar desteğinin kaybedilmesi ile birlikte değer kayıplarına hız kazandırdı. Bitcoin, Perşembe günü saatler içerisinde binlerce dolarlık değer kaybı yaşadı. Bitcoin’deki bu değer kaybı, 41.000 dolara kadar devam etti ve kısa zamanda büyük miktarlarda likidasyonlar kaydedildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Chainlink, Piyasadaki Düşüş Eğilimine Meydan Okuyor

Piyasadaki çoğu altcoin, lider kripto para birimi Bitcoin’deki değer kaybına paralel olarak yüksek oranlarda düşüş hareketleri kaydetti. Örneğin Ethereum, yalnızca birkaç gün içerisinde 3.800 dolar fiyat seviyelerinden 3.100 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 3.244 dolar fiyat seviyelerinden işlem görse de Ethereum, kısa vadede oldukça güç kaybetti.

CoinGecko verilerine göre, piyasa değeri yüksek çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman diliminde düşük oranlı yükseliş hareketleri kaydetti. Ancak bunlar arasında Chainlink (LINK), kaydettiği değer artışı ile öne çıktı. LINK, Bitcoin’deki düşüş hareketlerine karşın hafta boyu değer artışlarına devam etti ve 7 günlük zaman dilimi içerisinde ortalama %33’lük bir yükseliş hareketi kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar