X


Piyasada Sert Düşüşler Yaşanırken Yatırımcılar Ethereum ve Bu 3 Altcoin’e Akın Ediyor!

Kripto para piyasasında düşüşler yaşanırken yatırımcılar Ethereum ve bu 3 altcoin'i tercih ediyor.
10:20
25 Ocak 2022
Piyasada Sert Düşüşler Yaşanırken Yatırımcılar Ethereum ve Bu 3 Altcoin'e Akın Ediyor!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında ardı ardına sert düşüşler yaşanırken, haftalık trader anketlerinden elde edilen veriler yatırımcıların Ethereum ve bu diğer üç altcoin‘e yöneldiğini gösteriyor.

Yatırımcılar Bu 4 Altcoin’e Akın Ediyor

Yapılan yeni bir anket sonuçlarına göre, kripto para yatırımcıları Ethereum ve bu diğer 3 altcoin’e akın ediyor. Real Vision Exchange Kripto Anketi, 30 kripto para birimi içerisinde yatırımcıların hangi kripto para birimlerini tercih ettiğini gözler önüne serdi.

Ayrıca bu anket, iki bağımsız geliştirici tarafından oluşturulan ve makro guru Raoul Pal tarafından desteklenen Real Vision Bot tarafından gerçekleştirildi.

Real Vision, botun, yatırımcıların tercihlerini inceleyerek iyi performans gösterme konusunda “şaşırtıcı” bir sicile sahip olduğunu açıkladı.

Yayınlanan son anket sonuçları, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) %64’lük bir oran ile yatırımcılar arasında popüler olmaya devam ederken, katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon’un (MATIC) tam olarak Ethereum’la aynı seviyeye çıktığını gösteriyor.

Öte yandan Ethereum ve Polygon’u, %63’lük oran ile merkezi olmayan finans protokolü Terra (LUNA) takip ediyor.

Bitcoin (BTC), Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana oldukça zor bir dönem geçirdi ancak yine de %62’lik bir oran ile yatırımcıların en çok tercih ettiği 4. kripto para birimi oldu.

Akıllı sözleşme platformu ve ETH alternatifi Solana (SOL) ise, %48’lik bir oran ile ilk 5’teki yerini aldı.

Yatırımcılar Bu Coin’lere Sahip Olmayabilir

Real Vision Bot’un anketlerine katılanların, oy vermek için söz konusu kriptoya sahip olmaları gerekmediğinin altını çiziyor. Ek olarak yapılan açıklamalarda yatırımcıların, yatırım yaptıkları kripto para birimlerine oy verdikleri gibi sadece duyguları yönünde de oy kullanmış olabilecekleri belirtiliyor.

Ayrıca botun ortak yaratıcısı Moritz Seibert, Real Vision ile yaptığı bir röportajda, onu kripto ekosistemindeki diğer varlıkları yenebilen bir “kovan zihni” olarak tanımlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar