X


Bitcoin (BTC) Fiyatı Artıyor! BTC ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Bitcoin yeniden yükselişe mi geçti? Kripto para piyasasında son durum ne?
09:30
25 Ocak 2022
Bitcoin (BTC) Fiyatı Artıyor! BTC ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası oldukça kötü bir dönemden geçirmeye devam ediyor. Öyle ki bu dönemde lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin’lerde sert düşüşler kaydediliyor.

İşte lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin’lerde son durum;

Bitcoin (BTC) Fiyatı Artıyor

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son dönemde büyük kayıplar yaşadı. Öyle ki BTC, geçtiğimiz gün erken saatlerde 35.000 dolar seviyesinde işlem görürken günün ilerleyen saatlerinde sert bir düşüş başlattı ve 34.000 doların altına geriledi.

Lider kripto para birimi Bitcoin, bu düşüşle birlikte 33.200 dolar seviyelerine kadar geriledi ve son 6 ayın en düşük seviyesini kaydetti. Ancak akşam saatlerinde Bitcoin’in yön değiştirmesi ve yeni bir artış başlatmasıyla birlikte fiyat 37.000 doların da üzerine yükseldi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla BTC, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte %2.56’lık bir artışla 36.050 dolar seviyesinde alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’de yaşanan düşüşlerle birlikte altcoin’ler de büyük hasarlar aldı. Öyle ki piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), son bir haftada %24’ün üzeride düşüş yaşadı.

ETH, geçtiğimiz hafta 3.300 dolar seviyelerinde işlem görürken ardı ardına yaşanan bu düşüşlerle birlikte neredeyse 1.000 dolar sildi ve 2.300 dolar seviyelerine kadar geriledi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla ETH, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2’lik bir düşüşle 2.391 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan diğer altcoin’lere baktığımızda Binance Coin (BNB), son bir haftada %23 değer kaybederek 338 dolar seviyelerine kadar geriledi. CoinMarketCap verilerine göre BNB, içeriğin kaleme alındığı sırada %1.57’lik bir düşüşle 361 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Popüler altcoin Cardano (ADA), ise son 1 haftda %35’e varan bir düşüşe imza atarken şu anda %3.66’lık bir düşüşle 1.02 dolardan işlem görüyor.

Son olarak Ripple (XRP) ve Solana (SOL), son bir haftada sırasıyla %21 ve %35’lik düşüşlerle karşı karşıya kaldı. İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla XRP, %1.58’lik düşüşle 0.59 dolardan işlem görürken SOL, %0.15’lik artışla 89 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar