X


Çin Blockchain Hizmet Ağı (BSN), NFT Altyapı Platformunu Başlattı

Çin’in devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN), NFT'ler için bir platform başlattı.
11:10
25 Ocak 2022
Çin Blockchain Hizmet Ağı (BSN), NFT Altyapı Platformunu Başlattı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Çin’in devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN), geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile NFT’ler için bir altyapı platformunu kullanıma sunmayı planladığını duyurmuştu.

Çin’in devlet onaylı blok zinciri altyapı projesi olan Blok Zinciri Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), bugün yaptığı bir açıklama ile değiştirilemez token’lar (NFT) için bir platform piyasaya sürdüğünü açıkladı.

BSN, NFT Platformunu Piyasaya Sürdü

BSN tarafından bugün yapılan bir basın açıklamasında, BSN-Dağıtılmış Dijital Sertifika (BSN-DDC) ağının Çin düzenlemeleriyle uyumlu NFT’ler oluşturmak için bir yapı olduğunu söyledi.

Bununla birlikte Çin’deki yetkililerin, NFT ekosisteminde yaygın olarak kullanılan Ethereum (ETH) blockchaini’ni önermediği bildirildi. Bu nedenle BSN, Ethereum blockchain’i yerine, BSN-DDC‘de 10 Açık İzinli Blok Zincirini kullanıma sunmayı planlıyor.

Bu ağlar, ağ yönetimine kimlerin katılabileceği ve ödeme için fiat para birimini kullanabileceği konusunda kısıtlamalar getiren izinsiz muadillerinin yerelleştirilmiş sürümleridir.

Bu 10 zincirden 5 tanesinin Ethereum tabanlı Wuhan Zinciri, Cosmos tabanlı IRISnet tarafından desteklenen Wenchang Zinciri, Corda tabanlı Zunyi Zinciri, EOS tabanlı Zhongyi Zinciri ve FISCO BCOS tabanlı Tai’an Zinciri olduğu bildirildi.

Bunlara ek olarak platform ortakları hakkında da açıklamalar yapıldı: Devlete ait müze ve müzayede evi Rong Bao Zhai Müzayede, devlet destekli Hainan Uluslararası Kültür ve Sanat Eserleri Merkezi, Çin’de bir NFT pazarı için ilk lisansı alan danışmanlık firması EY’nin blockchain kısmı, video teknolojisi sağlayıcısı Sumavison, elektronik fatura sağlayıcısı Baiwang ve Hong Kong’dan NFT odaklı bir şirket olan Digital Art Fair Asia oldu.

Lansman Mart Ayında Yapılacak

Son olarak 26 kurucu ortağın yanı sıra yol haritasının ve yönetim yapısının Mart ayında Nanjing şehrinde yapılacak olan bir lansman töreninde açıklanacağı bildirildi.

BSN-DDC, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları düşük bir maliyetle oluşturup dağıtabilecekleri bir platform olan Blockchain Services Network’e dayanmaktadır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar