X


Piyasada Kartlar Yeniden Dağıtılıyor: Yükselen Monero Top 10’a Girdi

Monero yükseliş trendini sürdürerek yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor.
15:35
4 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Monero bir haftalık süreçte yatırımcısını en çok sevindiren kripto paralardan biri oldu. Haberimizin hazırlandığı sırada %13’lük bir yükseliş gösteren ve 138 dolardan işlem gören Monero, IOTA’yı geride bırakarak top 10 listesine girdi. Gizlilik odaklı Monero’daki değer artışı geçtiğimiz günlerde Satis Group’un yayımladığı araştırma raporuna dayandırılıyor.

30 Ağustos’ta XMR 97 dolardan işlem görüyordu. O gün lider ICO danışmanlık firması Satis Group’un yayımladığı raporda Monero’nun önümüzdeki 10 yılda en çok değer kazanacak kripto paralara arasında yer alacağı yazıldı. İnsanların rapordan haberdar olması ve Bloomberg’in olaya müdahil olmasıyla XMR fiyatı büyük bir ivme kazandı ve direnç seviyelerini arka arkaya kırdı. Asya piyasalarının güne başlamasıyla Monero, 28 Temmuz’dan beri en yüksek gün ortası seviyesine, 142,70 dolara kadar çıktı.

Satis Group: Monero 41 bin dolara çıkabilir

Firmanın raporunda Monero’nun önümüzdeki 10 yılda %38.391’lik bir yükselişle 41 bin dolara çıkacağı tahmin ediliyor. Raporun yazar(lar)ı Monero gibi anonim kripto para projelerinin gelecekte küresel çapta birçok kullanım durumuna sahip olacağını düşünüyor:

Kullanım durumlarının doğasını göz önünde bulundurduğumuzda, gizlilik piyasası kullanıcı tabanının büyük ihtimalle daha aktif bir kod tabanı gelişimi olan ve merkezi kontrole dirençli, büyüyen bir ekosistem ve kullanıcı tabanına sahip olan ağlara yöneleceğini görüyoruz.

Raporda Monero aynı zamanda aktif kod tabanı, merkezi madenciliğe direnç ve düzenlemenin olmadığı bir ekosistem gibi nedenlerle ZEC gibi rakiplerinin önüne koyuluyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar