X


Geleceğin Kripto Paraları Bitcoin Ve Monero Olabilir Mi?

Satis Group'un yeni araştırmasında son derece ilginç ve sürpriz tahminler yer alıyor.
17:00
31 Ağustos 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

ICO danışmanlık ve araştırma firması Satis Group lider kripto paralar için uzun dönemli tahminlerde bulundu. Yayımlanan raporda Bitcoin ve Monero için son derece olumlu bir tablo çizildi.

Satis Group’u bu yıl başlarında yaptığı bir araştırmada tüm ICO’ların %81’inin dolandırıcılık olabileceği belirtilmişti. Firmanın şimdiki raporunda beş yıllık süreçte en büyük kazananın Bitcoin ve Monero olacağı yazıyor. Bitcoin’in 96.378 dolara çıkacağı, Monero’nun ise 18.498 doları göreceği öngörülüyor. Raporda çarpıcı tahminler de bulunuyor. Örneğin XRP’nin %97’lik düşüşle 0,01 dolara gerileyeceği tahmin ediliyor. Cardano Blockchain’inin parası ADA için yapılan tahmin ise 0,001 dolar.

Bu 5 yıllık tahminlerin yanı sıra 10 yıllık tahminler de raporda yer alıyor. Bitcoin için 10 yıl sonraki tahmin 143.900 dolarlık inanılmaz bir rakam. Monero için ise 39.584 dolarlık bir değer öngörülüyor. Ripple’daki düşüşün daha da derinleşeceği ve XRP fiyatının 0,004 olacağı tahmininin yanı sıra Cardano’nun değerinin sabit kalacağı belirtiliyor. Litecoin için 5 yıllık tahmin 134, 10 yıllık tahmin 225 dolar.

Raporda BTC’nin piyasayı domine etmeye devam edeceği vurgulanıyor ve bunun için şu sebepler sıralanıyor: Artan likidite ve satın alma yolu, artan marka tanınırlığı, kripto piyasalarındaki temel kripto para pozisyonu, azalan göreceli volatilite, saldırı vektörlerinin görece düşük sayıda oluşu, tabakanın olgunlaşmasıyla ağ kapasitesinin hafiflemesi ve giderek artan saldırı masrafları.

Raporda başarısızlığa mahkum kripto paralar için ise şu ifadeler geçiyor:

Fork’landığı kripto paranın hıçkırık döneminde marka tanınırlığı yakalamış ve kısa süreli olarak kabul görmüş (BCH gibi) para ağlarının manidar bir şekilde düşüşe geçtiğini ve marketing’i yanıltıcı bir şekilde yapılmış ve kendi ağında bile kullanılması gerekmeyen (XRP gibi) kripto paraların değerinin düşük olduğunu görmeye devam ediyoruz.

Kaynak: coininsider.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar