X


Piyasada Genel Bir Düşüş Var Ancak SAND ve MANA Uçuşta!

Kripto para birimlerinde genel bir düşüş havası hakimken iki metaverse coin olan SAND ve MANA’da yukarı yönlü hamleler görülüyor. 
16:15
12 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasada Evergranda etkisi ile başlayan düşüş bugün de devam ediyor ve lider kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere çoğu kripto parada üşüşler görülüyor. Ancak Metaverse coin’leri olan Decentraland (MANA) ve The Sandbox’ta (SAND) çift haneli artışlar görülüyor.

Decentraland (MANA) Yükselişi

MANA, piyasada düşüş yaşanırken yaşadığı %37’nin üzerindeki artışı ile dikkat çekiyor. MANA, yazının yayına hazırlandığı sırada 3,40 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 11 Kasım’da gerilediği 2,20 dolarlık seviyesinin oldukça üzerine çıkmış gibi görünüyor.

Buna ek olarak Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra da MANA ciddi bir artış kaydetmiş ve fiyatı 4,69 dolar ile rekor kırmıştı. Dolayısıyla MANA’nın yeni bir rekor kırması için daha yüksek seviyeleri hedeflemesi gerekiyor.

Bu noktada analistler şu anda MANA için 3,5 doların bir direnç olabileceğini ifade ediyor. 3,5 dolar üzerinde 4 dolarda bir direnç oluşabilir ve bu direncin güçlü şekilde kırılımı MANA’da yeni rekorlar getirebilir.

Sandbox MANA’yı Yalnız Bırakmadı

Aslında SAND de Facebook hamlesi sonrasında ciddi yükseliş yaşayan kripto para birimlerinden biri. Bugün de MANA ile birlikte artışa geçen SAND, 2,78 dolar seviyesinde işlem görüyor ve %20’nin üzerindeki artışı ile dikkat çekiyor.

SAND, 3 Kasım’da 3,45 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı ve dolayısıyla SAND’in de yeni rekor için bir miktar daha yol kat etmesi gerekiyor. eğer yükseliş eğilimi devam ederse, ilk güçlü direnç 3 dolar bandında olabilir.

Ancak şu anki piyasa koşullarında kripto para birimlerinin anlık düşüşler yaşayabileceğini de unutmamak gerekiyor. Bu sebeple yatırımcıların işlemlerinde stoplu gitmelerinde fayda olduğunu ifade edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar