Uzman Analiste Göre Bitcoin’de Bu Seviyelerin Görülmesi Sağlıklı Yükseliş İçin En İyi Senaryo

Popüler kripto para analisti Galaxy, Bitcoin fiyat hareketi beklentilerini aktardı.
15:40
12 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesinin ardından 12 Kasım’da 64.000 doların altına düştü. Amiral gemi Bitcoin, 63.000 doların üzerindeki seyrini sürdürürken kritik bir dönemden geçiyor.

Bitcoin Yorumları

Popüler kripto para analisti Galaxy, Bitcoin fiyat hareketi beklentilerini aktardı. Fenomen isme göre 59.000 dolar ila 61.000 dolarlık fiyat bandına geri dönüş, boğa koşusunu sürdürmenin en iyi yolu olabilir. Ancak bu öngörüyü bir şarta bağlamayan Galaxy, düşüşün gerçekleşmesi halinde Bitcoin ve altcoin’ler için daha sağlıklı bir görünümü işaret ediyor.

Binance ve Bybit haricindeki fonlama oranları borsalarda yüksek kalmaya devam etti ve potansiyel bir fiyat düşüşü sinyalleri verdi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitcoin fiyatı, 63.675 dolardan alım satım işlemi görüyor. Altcoin’ler için daha büyük kayıplar gün yüzüne yansırken Ethereum 4.590 dolara kadar geriledi.

Piyasa değerine göre en büyük on kripto para, %5 ila %10 arasındaki kayıplarla yüzleşti. Solana (SOL) %6 düşerken Polkadot (DOT) %8’lik aşağı yönlü hareketi ile günün kaybedenleri arasında yer aldı. Genel kripto para piyasa değeri, hafta başında ilk kez 3 trilyon doları aştıktan sonra bu seviyenin altına düştü.

Önemli Tarihler

Alanında uzman analistler kripto para piyasasını yakından ilgilendiren 14, 15 ve 17 Kasım tarihlerinin dikkatle takip edilmesini öneriyor. 14 Kasım’da Taproot güncellemesi ile birlikte Bitcoin spot ETF kararının açıklanması planlanıyor. Taproot güncellemesinin fiyata doğrudan bir etkisi beklenmiyor ancak FOMO etkisiyle artışlar gelebilir.

Bununla birlikte ABD SEC, VanEck Bitcoin spot ETF’i için kararını belirleyecek. Bu ETF’in onaylanması ihtimali şu dönemde zor gözüküyor. 15 Kasım’da ise kripto topluluğunun tepki gösterdiği altyapı tasarısının imzalanması bekleniyor. 17 Kasım tarihinde ise düzenlemeleri ele alan kripto oturumu görülecek. Bu tarihlerin önemi büyükken önümüzdeki günlerde etkileri görülecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar