X


Piyasada Düşüş ve Yükselişler Yaşanıyor! Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Kripto para piyasası bir süre yeşil bölgede işlem gördükten sonra bugün itibarıyla yön değiştirmeye başladı. Bitcoin ve altcoin'lerde son durum ne?
08:35
18 Mart 2022
Piyasada Düşüş ve Yükselişler Yaşanıyor! Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası FED faiz kararının etkisiyle geçtiğimiz günlerde yeni bir artış başlattı. O günden bu güne Bitcoin ve altcoin’lerde artışlar yaşandı. Yaşanan bu artışlar Bitcoin 40.000 doların üzerime yükselirken altcoin’lerin çoğu güzel bir ivme yakaladı.

Bu makalemizde Bitcoin ve altcoin‘lerdeki son durumu ele alacağız. İşte piyasada son durum ve güncel seviyeler…

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde piyasanın yukarı yönlü ivme kazanmasıyla birlikte hızlı bir artış başlattı.

Yaşanan bu artışlarla birlikte Bitcoin hızlı bir şekilde 41.465 dolara kadar yükseldi. Daha sonra yeniden 40.000 dolar seviyelerine gerileyen BTC, geçtiğimiz gün 40.000 ila 41.000 dolar arasında işlem gördü.

Yukarı yönde, fiyat 41.000 dolar seviyesinin yakınında dirençle karşı karşıya kalıyor. Bir sonraki büyük direnç ise, 41.500 dolar civarında olabilir. 41.500 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir kırılma ve kapanış, istikrarlı bir artışa başlayabilir. Belirtilen durumda, fiyat 42.000 dolar seviyesine yükselebilir. Daha fazla kazanç ise fiyatı yakın vadede 42.500 dolar seviyesine kadar gönderebilir.

Ancak 39.000 dolarlık destek bölgesinin altında aşağı yönlü bir kırılma, Bitcoin’de keskin bir düşüş için kapıları açabilir. Bu durumda, fiyat 37.500 dolar seviyelerine kadar bir gerileme kaydedebilir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0.66’lik bir düşüşle 537 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin’deki fiyat hareketleri genel olarak altcoin‘ler üzerinde direkt bir etkiye sahip oluyor. Dolayısıyla Bitcoin’in şu anda kırmızı bölgede işlem görmesiyle altcoin’lerin çoğunda da düşüşler kaydediliyor.

Ancak piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi bu düşüşe meydan okuyor. Öyle ki Ethereum, kripto para piyasasında yaşanan düşüşe rağmen artış yaşayan nadir kripto para birimlerinden biri.

Popüler altcoin, geçtiğimiz günlerde yaşanan artışla birlikte 2.826 dolar seviyesine yükselmeyi başardı. Gün boyunca bu seviyelerde işlem gören ETH, bugün itibarıyla da bu seviyelerde hareket ediyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla Ethereum (ETH), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.10’lik bir artışla 2.797 dolar seviyesinden alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

İlk 10’daki diğer kripto para birimlerine baktığımızda ise durum şu şekilde;

Binance Coin (BNB), son 24 saatte %0.23’lük bir artışla 386 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ederken, Ripple (XRP) son 24 saatte %0.09’luk bir düşüşle 0.78 dolardan, Terra (LUNA) son 24 saatte %7.30’luk düşüşle 82 dolardan, Cardano (ADA) son 24 saatte %2.52’lik düşüşle 0.82 dolardan, Solana (SOL) son 24 saatte %1.88’lik düşüşle 85 dolardan ve Avalanche (AVAX) son 24 saatte %1.46’lik artışla 78 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar