PayPal Bitcoin’i ödeme sistemi olarak ekleyecek

22:10
23 Eylül 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Yılın en büyük haberi PayPal‘ın Bitcoin entegrasyonunu Coinbase, Bitpay ve GoCoin servis sağlayıcılarıyla hayata geçirmesiyle geldi. PayPal’ın resmi sitesinden yapılan açıklamada servis sağlayıcılarıyla tüm anlaşmaların sağlandığı bildiriliyor.

İlk olarak Kuzey Amerika’yı kapsayacak yeni düzenleme, daha sonra tüm dünya çapında uygulanacak. Ayrıca PayPal’ın Bitcoin entegrasyonunun daha sonra duyurulacak bir tarihte değil, hemen başlayacağı belirtiliyor.

Açıklama Bitcoin gibi bir yeniliğin tamamen PayPal tarafından destekleneceği ve PayPal’ın kripto paraları bir nevi kucaklayacağı yönünde yapıldı. Ek olarak PayPay, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili tüm yasal ve hukuksal düzenlemeleri takip edeceğinin de sinyalini veriyor.

Açıklamanın sonunda ise PayPal, Bitcoin ekosistemini tamamen destekleyeceğini belirtiyor ve gelecekte ödeme sistemleri ve işletmeler için Bitcoin’in önemini vurguluyor.

Son bir haftadır 390 bandında seyreden Bitcoin, haberin anında yayılmasıyla birlikte 440-450 bandına çıkış gösterdi ve yükselişin sürmesi muhtemel olarak görünüyor.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • umut
    9 sene önce

    İlerleyen günlerde alım satım da yapmaya başlarsa bizim gibi aracı kurumlara dünyanın komisyonunu ödeyen yatırımcılara da büyük kolaylık sağlayacaktır. Heyecanla bekliyoruz

    38