Greenpeace Bitcoin kabul edecek

09:33
23 Eylül 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünya çapında çevre koruma amaçlı kampanyalar düzenleyen Greenpeace örgütü, bağışlar için Bitcoin kabul edeceğini duyurdu. Çalışmalarını yürütmek için yeni kaynaklar yaratma amacıyla Bitcoin kabulüne başladığı bildirilen örgüt, bu süreçte Bitpay ile işbirliği yapacak.

Bilindiği gibi Greenpeace, şirketlerden veya hükumetlerden herhangi bir bir bağış kabul etmiyor, bunun yerine kişisel bağışlara dayalı fonlar oluşturuyor. Örgütün Bitcoin kabulüne başlanmasının ardında yatan en büyük nedenlerden birinin, kriptolarla kişisel bağışların kolaylıkla yapılabilmesi olduğu vurgulanıyor.

Bu tür yardım kuruluşlarına geleneksel ödeme sistemleriyle bağış yapıldığında, aynı kar amacı güden kurumlar gibi işlem ücretleri alınıyor. Bitpay veya Coinbase gibi servis sağlayıcıları ise kar amacı gütmeyen kurumlardan herhangi bir ücret almıyor. Bu nedenle tüm yardım kuruluşlarının yakın gelecekte kripto paralarla tanışması sürpriz olmayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar