Yeni servis sağlayıcısı: Bitbank

16:42
22 Eylül 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Japonya’nın hızlı gelişen kripto para sektörüne yeni bir oyuncu katıldı. Coindesk’in haberine göre, Japonya’daki işletmelere hizmet sunmaya başlayan Bitbank, aynı Coinbase ve Bitpay’in yaptığı gibi işletmelere Bitcoin ödeme kabul etme hizmeti sunuyor.

Japonya merkezli şirketin sloganı “Bitcoin for Everyone” yani Herkes için Bitcoin. Şirket; cüzdan, depolama ve işletmeler için ödeme arayüzü gibi bir çok hizmet sunuyor. Ayrıca Bitbank ile $0,10’lık mikro ödemeler yapılabilecek. İşletmelere bir çok seçenek sunan Bitbank, premium veya business olarak iki seçenekle yüksek kalitede hizmet vermeyi planlıyor. Yapılan açıklamaya göre komisyon oranları ise, %0 ile 1,5 arasında değişiyor.

Şirket yöneticisi Emily Liu, Bitbank’ın, Bitcoin fanatiği olarak tanımlanabilecek çok deneyimli bir ekip tarafından kurulduğunu belirtiyor. Ayrıca her bir ekip üyesinin farklı alanlarda tecrübeye sahip olduğunu, bunun da Japonya’da Bitcoin’i geliştirme amaçlarında kendilerine güven verdiğini vurguluyor.

Bizde, Bitbank gibi kuruluşların daha fazla işletmeyi Bitcoin kabul etmeye yönelteceği için bu haberi olumlu bir gelişme olarak görüyor ve uzak doğuda kripto para tanıtımı için yararlı olacağını düşünüyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar