reklamı kapat

Pablo Escobar’ın Kardeşinden Trump Karşıtı Kripto Para

Roberto Escobar sansüre maruz kaldığını iddia ederek yeni bir kripto para çıkaracağını duyurdu.
21:00
11 Ocak 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

GoFundMe sitesinden fon toplamasının engellendiğini iddia eden Pablo Escobar’ın kardeşi, ABD başkanı Donald Trump’ın görevini kötüye kullandığını savunarak bir kripto para başlattı.

escobartrump.org adlı siteden duyurulan kripto paraya ESCOBAR adı verildi ve Ethereum tabanlı ERC-20 stabil token’i olduğu belirtildi. Dolarla desteklendiği iddia edilen ESCOBAR Pablo Escobar’ın büyük kardeşi Roberto Escobar tarafından kuruldu. Kripto paranın internet sitesinde şu ifadeler yer aldı:

Token Trump’ın görevini kötüye kullandığını kanıtlamak amacıyla ve bu amacı gerçekleştirmek adına para toplamak için oluşturuldu. GoFundMe hesabımız kapatıldı ve sansürlendi. İyi ki kripto paralar var, burada sınır yok ve sansürlenemez!

Proje ICO düzenleyecek ve 200 milyon token’ı satışa çıkaracak. Projenin whitepaper’ına göre Escobarlar toplamda 1 milyar ESCOBAR satılmasını umut ediyor. İnternet sitesinde stabil coin’lerin Belize’de bulunan bir şirketten karşılığı alınabileceği belirtilmiş. Escobar Inc. CEO’su Olof Gustafsson GoFundMe üzerinde ByeByeTrump adlı kampanyasında 10 milyon dolar topladıklarını ancak sansürlenince token’i başlatmaya karar verdiklerini ifade etti. GoFundMe henüz iddialara yanıt vermedi. Escobar Inc. daha önce dietbitcoin adında bir kripto para basmıştı ancak görünüşe göre fiyasko ile sonuçlandı.

Gün geçmiyor ki yeni bir kripto para ortaya çıkmasın ancak her şey bir kenara siyasi emellerle ortaya çıkmış bir kripto paranın desteklenmesi -eğer iddialar doğruysa- oldukça ilginç. Proje herhangi bir geri dönüş ya da yenilik vaad etmiyor, sadece Trump karşıtlarının desteğini almayı umut ediyor. Eğer herhangi bir destek bulursa bunun sonucunda nereye varılmak istendiği de belirsiz görünüyor. Özetle, bu ve buna benzer ICO’lardan uzak durmak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER