reklamı kapat

Pablo Escobar’ın Kardeşi Roberto Escobar DietBitcoin’i Geliştirdi

17:00
23 Mart 2018

Kolombiya’nın uyuşturucu Baronu, Medelin kartelinin başındaki isim olan Pablo Escobar’ın kardeşi DietBitcoin (DXX) olarak adlandırılan kendi kripto para birimini geliştirdi.

Medelin karteli için muhasebecilik yaptığı gerekçesiyle 11 yılını cezaevinde geçiren Roberto Escobar, özel yatırım şirketi Escobar.inc aracılığıyla kendi kripto parasını geliştiren ünlüler kervanına katıldı. DietBitcoin’in teknik özelliklerine bakacak olursak iddialara göre SHA-256 Proof-of-work madencilik altyapısını kullanacak. DXX’in ICO’su başlamadan önce pre-ICO sürecinde olası yatırımcılara %99.8’lik bir indirimle satılacağı da söylentiler arasında.

The Blast’a verdiği röportajda R.Escobar potansiyel yatırımcılarına DXX’in gelecekte çok yüksek fiyatlara ulaşacağı konusunda güvence verdi ve satın alabilecekleri kadar çok DXX almaları gerektiğini söyledi. Bu arada DietBitcoin’in websitesi tanıdık gelebilir; çünkü sitenin kaynak kodlarının büyük bir kısmı Bitcoin.com sitesinden alınmış durumda elbette tek bir farkla kocaman bir “SATIN AL” butonu olmadan.

Roberto Escobar Pablo Escobar’ın DiyetBitcoin’i: Roberto Escobar’ın Gerçek Hikayesi adlı DiyetBitcoin’in vizyonundan bahsedildiği iddia edilen 280 sayfalık bir kitabı da piyasaya sunmuş durumda. Her ne kadar Pablo Escobar’ın hayatı kitapta büyük yer tutsa da kitapta kripto paralara da kitapta yer verilmiş.

Ayrıca Escobar Satoshi Nakamoto ile tanıştığını hatta Bitcoin’in gizemli yaratıcısının yeni bir kripto para birimi için Escobar ailesiyle ortaklık kurmak istediğini iddia ediyor. Roberto Escobar bu sözlerine kanıt olarak Satoshi Nakamoto’ya ait olduğunu belirttiği pasaport fotokopilerini de medya ile paylaştı.

Ancak Escobar, Satoshi Nakamoto’nun ABD Hükümeti’nin bir ajanı olduğunu ve CIA için çalıştığını keşfettiğini söyledi.

Ben dünyadaki ilk insanım. Kamuoyuna Bitcoin’in Amerika Birleşik Devletleri’nin Federal Hükümeti tarafından geliştirildiğini iddia ediyorum ve bunu söyleyen son kişi de olmayacağım. Dünya yakında uyanacak, dünya yakında Bitcoin’i ABD’nin yarattığını görecek. Fakat insanlar bunun farkına vardıklarında çok geç olacak CIA tüm Bitcoinlerini satarak Bitcoin’in değerini yerle bir edecek.

Escobar Bitcoin’in arkasında kesinlikle ABD’nin olduğunu belirterek DietBitcoin’i geliştirme fikrinin ortaya çıktığını belirtti. O geliştirdiği DXX’i şöyle açıklıyor;

Gerçekten de DietBitcoin, Bitcoin’in tüm teknik özelliklerine sahip olsa da dolandırıcı olmayan ilk kripto para birimidir. Benim kripto param bir aldatmaca değil. İstediğiniz dijital varlığa yatırım yapmakta özgürsünüz. Değersiz olanları satın alabilirsiniz. Ethereum alın, Tron alın, Ripple alın, Bitcoin alın. Sonunda ne olduğunu göreceksiniz. Hepsi yerle bir olacak ama benim DietBitcoin’im değil çünkü bu benim hayatımdaki yeni işim olacak.

Roberto Escobar’ın bu ifadelerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarda fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın…

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun