X


OpenSea Metrikleri, NFT’ler İle İlgili Neler Söylüyor?

OpenSea'nin işlem hacimleri, NFT'lerin geleceği ile ilgili yatırımcılara ne söylüyor? NFT furyası yüksek hacimler ile gelecekte de devam edecek mi, yoksa daha sürdürülebilir seviyelerde mi kalacak?
20:00
27 Eylül 2021

NFT‘ler (non-fungible token), koleksiyoncular ve spekülatörler başta olmak üzere, çok geniş çevreler tarafından büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Ancak OpenSea platformundaki günlük işlem hacimleri biraz durgun gözüküyor. Hacimler, geçmişteki zirve seviyelerin oldukça altında.

Veriler, Yatırımcılara Ne Söylüyor?

OpenSea’nin günlük işlem hacimlerinin, birkaç olumlu ayın ardından, daha normal ve sürdürülebilir seviyelere döndüğü görülüyor. Platformun şu anda günlük hacmi, zirvesinin üçte birinden daha az bir seviyede. NFT furyasının nispeten durulduğu göz önüne alınırsa, kısa bir süre içerisinde zirve işlem hacimlerini yakalamak, platform adına pek olası gözükmüyor. Genel itibariyle hala çok sayıda satışların olmasına karşın, FOMO (Fear of missing out: Fırsatı kaçırma korkusu) bir nebze de olsa azalmış durumda.

Şu son iki haftada OpenSea, günlük işlem hacminde 100 milyon doları zar zor aştı. Bu işlem hacimleri, NFT pazaryerlerindeki eserlerin yüksek miktarda artmasına rağmen, oldukça düşük bir seviye olarak kabul ediliyor. Piyasanın son haftalarda aşırı doygun hale geldiği iddia edilse de, NFT projelerinde herhangi bir olumsuzluk yok.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra aylık işlem hacimleri, daha az olumsuz bir tablo çiziyor. OpenSea’nin Eylül 2021 işlem hacmi, 2,6 milyar doların üzerinde. Bu seviye, Ağustos ayının 3,4 milyar dolarlık zirvesinden çok da uzakta değil. Bu metriklerin yanı sıra, NFT’lere olan ilginin somut olarak sürüp sürmeyeceği, ancak zaman içerisinde netleşecektir.

En Çok Hangi Koleksiyonlar İlgi Görüyor

Yüksek değere sahip olan ya da ana akım markalar tarafından desteklenen koleksiyonlar, yatırımcılar tarafından daha çok ilgi çekiyor. CryptoPunks, önceki hafta 14.000’den fazla Ethereum (ETH) ile, en yüksek işlem hacmine sahip NFT projesidir.  LOSTPOETS de, geçen haftaya göre %576,7 artışla haftalık hacimde 9.787 ETH ile ikinci sırayı koruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar