Önemli Gelişmeler Var: 2022 Kripto Paralar İçin 2021’den de İyi Olabilir!

2021 yılı kripto para birimleri için oldukça iyi bir yıl oldu. Ancak analistler 2022’nin 2021’den daha iyi geçeceğine inanıyor.
15:00
23 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Her ne kadar hala kripto para birimlerine şüpheyle yaklaşanlar olsa da 2021 yılı kripto para birimleri çok iyi geçti ve 2022 yılının da yaşanacak gelişmeler ile iyi bir yıl olması bekleniyor. Piyasanın popüler YouTube kanallarından olan Altcoin Daily, 2022 yılında yaşanması beklenen gelişmeleri derledi ve yeni yılın kripto para birimleri için çok iyi geçeceğini iddia etti. Hadi bu gelişmelere bir göz atalım…

2022 Bitcoin Fiyat Beklentisi

Piyasanın popüler isimlerinden olan Anthony Pompliano, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, 2022 yılında Bitcoin’in 100.000 doları göreceğine inandığını dile getirdi. Yılbaşından bugüne yaklaşık olarak %70 artmış olan Bitcoin’in aslında 2021 yılında altı haneli rakamları görmesi bekleniyordu. Ancak artık bu mümkün görünmüyor.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre birçok Bitcoin yatırımcısı fiyatın hala artacağını düşündüğü için elinde BTC’leri satmıyor. Ayrıca Bitcoin madencilerinin de ödül olarak aldıkları BTC’leri satmadıkları görülüyor. Dolayısıyla son düşüşlere rağmen hala piyasada yukarı yönlü bir beklenti mevcut.

Öte yandan çoğu analistin Kasım-Aralık aylarında yaşanmasını beklediği rallinin de 2022 yılında başlayacağı ve Mart ayına kadar devam edeceği düşünülüyor.

Crypto com, Cardano ve VeChain Haberleri

Altcoin Daily’nin değindiği önemli gelişmelerden biri Crypto com’un 2022 Super Bowl için reklam satın alması oldu. Crypto.com CEO’su Kris Marszalek Wall Street Journal’a yaptığı açıklamalarda, borsayı 3 yıl içinde dünyanın en iyi 20 markası arasına sokmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Buna ek olarak Altcoin Daily, Flexa ve Cardano haberine de değiniyor. Cardano kullanıcıları artık Flexa ağı aracılığıyla 40.000’den fazla ABD mağazasında ADA ile işlem yapabiliyor. Dolayısıyla bu durum, ADA benimsenmesinin artmasına ve işlem hacminin de büyümesine sebep olabilir.

Popüler kanal, VeChain gelişmesinin de 2022 yılındaki kripto sektörünü olumlu yönde etikileyeceğini ifade ediyor. VeChain Twitter’dan yaptığı açıklamalarda, Şanghay’daki Renji Hastanesinde faaliyet gösteren blok zinciri tabanlı IVF platformu ‘MyBaby’nin, Çin Siber Uzay İdaresi tarafından resmi olarak ulusal bir inovasyon projesi olarak ilan edildiğini açıkladı.

Decentraland, Render Network ve BitMEX Gelişmeleri

2022 yılının metaverse coin’leri için oldukça iyi bir yıl olacağı düşünülüyor. Decentraland’in attığı son adım da bunu destekliyor. Decentraland’de artık dinamik bir gökyüzü bulunuyor. Yani metaverse’de artık gece ve gündüz döngüsünü sağlayan, dinamik, merkezsiz bir gökyüzü bulunuyor.

Bunun yanı sıra Solana üzerinde çalışan Render Network’ün (RNDR) 30 milyon dolarlık fon toplaması da önemli bir gelişme olarak görülüyor. Render Network, kullanıcıların sanat eseri videoları ve oyunlar için 3D görselleri hayata geçirmek amacıyla gerekli olan uzaktan işleme gücünden yararlanmalarını sağlayan, merkezi olmayan eşler arası ağ olarak tanımlanabilir.

Bunlara ek olarak popüler kripto para borsası BitMex de kendi token’ını çıkarıyor ve bu da 2022 için önemli gelişmeler kategorisinde yer alıyor. Ayrıca borsa bir airdrop da düzenliyor ve 1 Şubat 2022’de uygun kullanıcılara token dağıtmaya başlayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar