X


OMG Network Coin Nasıl Alınır?

Son günlerde %3.000 yükseliş elde eden OMG Network Coin nedir?
15:56
27 Ağustos 2020

İlk olarak OmiseGo olarak piyasaya sürülen OMG Network Coin, depolaması olmayan 2. katman bir ölçeklenme çözümüdür. OMG Network, Ethereum tabanlı bir protokol olmanın yanı sıra direkt olarak değer transferine odaklanmaktadır. Protokolün çalışma yöntemi merekzi olsa da Plasma teknolojisi tabanlı tasarım ağın güvenliğini tamamen merkeziyetsiz bir hale getirmeyi hedeflemektedir.

OMG Coin adı birçok yatırımcıya tanıdık gelse de yakın bir zamanda projenin mark değişimine gitmesi OMG Network token adının yabancı gelmesine yol açtı. Peki OMG Network ve OMG Network token tam olarak nedir ve OMG Coin gelecek vaat ediyor mu?

OMG Network Nedir?

Aslında OMG Network, yapı ve hedef olarak toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple’a (XRP) benzemekte. İki projenin de amacı para transferlerini ve ödemeleri merkeziyetsiz, hızlı ve güvenli olarak yapmak olarak biliniyor. Bu doğrultuda para transferi denilince akla gelen ilk unsurlardan bankaların ve geleneksel finans sistemlerinin ise devre dışı bırakılması amaçlanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yani OMG Network merkeziyetsiz kripto para sektörünün bankası veya para transfer ağı olarak tanımlanabilir. Bunun yanı sıra OMG’nin para transfer odaklı kripto para projelerinin en büyük sorunlarından ölçeklenebilirliği de aşmayı hedeflediği biliniyor. Proof-of-Stake yani hisse ispatı konsensüs protokolüne sahip olan OMG, iki farklı katmana sahip olması ile bunu da kendi avantajına çevirebilmiş durumda.

OMG Network Coin Nedir?

OMG Network Coin ise yukarıda anlatılan ağın kendi kripto para birimi olarak ifade edilebilir. Ağda transfer yapmak veya işlem ücretlerini ödemek için OMG Coin almak gerekiyor. Bu da OMG Network Coin için devamlı olarak bir artış ve kullanım getirmekte. Kısa süre önce dünyanın en büyük stablecoin’i Tether’in de OMG ağına bir miktar USDT gönderdiği haberi gündeme yansımıştı.

OMG de bu haber ile beraber Mart ayından bu yana %3.000 gibi kritik bir yükseliş elde ederek doğru yolda olduğunu kanıtladı. Peki toplam piyasa değerine göre en büyük 29. kripto para birimi olan OMG Network nasıl ve hangi kripto para borsasından satın alınır? OMG Network, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance üzerinden rahatlıkla satın alınabilmekte.

OMG Network Coin Satın Al

Ticari hacim konusunda rakipsiz olan Binance üzerinden OMG Network satın almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:

  • OMG  satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna OMG  yazın ve altta açılan OMG /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “OMG AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek OMG alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar