OKEx, BTC Opsiyon İşlemlerini Başlatıyor

OKEx, bu ayın sonunda opsiyon işlemlerini kullanıcısı ile buluşturuyor...
17:00
9 Aralık 2019
okex opsiyon işlemleri
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimi borsası OKEx Pazartesi günü The Block ile paylaştığı bir duyuruda bu ayın sonunda bitcoin opsiyon işlemlerini başlatacağını açıkladı.

OKEx Opsiyon İşlemleri

Malta merkezli borsa şu anda kripto para birimlerinde spot ve vadeli alım satım işlemleri sunuyor ve kurumsal talep nedeniyle 27 Aralık’ta BTC/USD çiftinde nakit anlaşmalı opsiyon alım satım işlemlerine başlıyor.

OKEx CEO’su Jay Hao konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Tüm müşteri segmentlerimizde, özellikle vadeli işlemlerde ve sürekli türev işlemlerde kurumsal müşterilerimizden çok hızlı büyüyen kripto türev ürün talebi görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında yapılan açıklamalarda borsa, diğer işlem platformlarının yalnızca alım seçeneğini desteklediğini dile getirirken OKEx’te hem alım hem satış seçeneklerinin destekleneceği belirtildi. Ayrıca borsa yaptığı açıklamalarda opsiyon sözleşmeleri, yatırımcılara, sahip oldukları sözleşme türüne bağlı olarak bir dayanak varlık satın alma veya satma fırsatı sunduğunu belirtti.

Öte yandan OKEx’in opsiyon işlemlerine erişmek için, kullanıcıların bir müşteri doğrulama (KYC) sürecinden geçmeleri gerekiyor. Ayrıca kullanıcıların opsiyon alım satımlarını anladıklarını göstermek için bir uygunluk testini de geçmeleri gerekiyor.

Bakkt ve CME

22 Kasım’da yapılan açıklamalara göre Bakkt, yeni ürünü nakit olarak ödenen Bitcoin vadeli işlemlerini Intercontinental Exchange’in (ICE) Singapur birimi üzerinden sunmaya bugün başladı. Böylece CME’ye rakip olmuş oldu.

Öte yandan Bakkt’ın hamlesine kadar türev borsası devi CME Group, nakit olarak ödenmiş Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin tek sağlayıcısı konumunda yer alıyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar