X


Neo (NEO), Tron (TRX), Chiliz (CHZ) ve Stellar (XLM) Teknik Analizi – 9 Şubat 2021

NEO, TRX, CHZ ve XLM'de yine hareketlilik başladı.
21:21
9 Şubat 2021

Kripto para piyasası Bitcoin’in (BTC) yükselişi sonrasında yeniden altcoinlerin canlanması ile eski günlerine döndü. Bitcoin’in bir anda 48.000 doların üzerine çıkması altcoinleri baskılasa da 46.000 dolar civarında yatay seyreden BTC, birçok altcoine fırsat verdi.

NEO Şahlandı: NEO/USD Teknik Analizi

Şahlanan altcoinler arasında uzun süredir birçok yatırımcıyı bekleten NEO da yer alıyor. Hiçbir şekilde 30 dolar direncini kırmayı başaramayan NEO bugün itibarıyla 30 doları geride bıraktı ve bazı borsalarda 33 doları gördü. NEO fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 31,62 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %23 yükseliş kaydetti.

neo

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

NEO’nun asıl hedefi ise 54 dolar ve 80 dolar olarak ön plana çıkıyor. NEO fiyatının önünde bu iki direnç dışında ciddi hiçbir engel yok. Ancak fiyatın yeniden 23 dolar altına inmesi NEO için rallinin bitmesi anlamına gelebilir.

TRX Coin Beklenen Yükselişi Yakalayamadı

Bir zamanlar top 10 içerisinde yer alan Tron, söz konusu altcoin rallisinde istediği performansı sergileyemedi. TRX/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,048 dolardan işlem görüyor ve kritik 0,050 dolar bandının altında

TRX/USD işlem çiftinin önündeki dirençler sırasıyla 0,050 dolar, 0,062 dolar ve 0,089 dolar olarak gözüküyor. TRX fiyatının 0,041 dolar altında kapanış yapması ise rallinin bitmesi ile sonuçlanacaktır.

CHZ/USD Teknik Analizi

CHZ fiyatı birbiri ardına gelen ortaklıklar ile ciddi bir yükseliş elde etti. Kısa süre önce 0,015 dolar direncini birkaç kere test eden CHZ, kırılım ile 0,030 dolara kadar hiç durmadan yükselebilir.

CHZ fiyatı son 30 gün içerisinde %30 yükseliş elde etti ve aslında hala gidecek çok yeri olduğunu gösteriyor. CHZ fiyatının 0,027 dolar sonrasında tüm zamanların rekorunu kıracak olması ise fiyatın “keşif” aşamasına geçmesini sağlayacaktır. Böyle bir durumda BTC’nin elde ettiği gibi parabolik bir yükseliş görmek mümkün. Dikkat edilecek destek ise 0,015 dolar olarak gözüküyor.

Patlama Sırası XLM’de mi?

Toplam piyasa değerine göre en büyük 12. kripto para birimi XLM, haftalar öncesindeki yükselişini sürdüremedi. XLM 0,39 dolarlık birim fiyat ile çok kritik bir direncin altında kalmaya devam ediyor.

XLM teknik analizine göre fiyatın 0,3945 dolar üzerine çıkarak yeniden 0,40 dolar seviyelerini görmesine rağmen burada tutunamaması, 0,36 dolara yönelik baskıyı arttırdı. Eğer XLM 0,4040 doların üzerinde tutunabilirse sıradaki hedefi 0,45 dolar ve 0,51 dolar olacaktır. Olası bir düşüşte ise XLM fiyatının yeniden 0,36 doları test etmesi muhtemel gözüküyor.

Bitcoin fiyatının durumu da altcoinlerin gidişatında önemli rol oynayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar