Ne SHIB Ne DOGE! İşte 4. Çeyrekte Sürpriz Yapacak Altcoin!

Terra Classic (LUNC) ve Dogecoin (DOGE) yatırımcının yeni odak noktası olurken, analistler orta vadede bu altcoin'e dikkat çekti. 
23:30
30 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra Classic (LUNC) ve Dogecoin (DOGE) yatırımcının yeni odak noktası olurken, analistler orta vadede bu altcoin’e dikkat çekti.

Ripple’a 3 Müjde: Yalnız Değilsin!

Kripto para şirketlerine ve projelerine verdiği destek ile bilinen Blockchain Vakfı, mahkemeden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı savunmasında Ripple‘a (XRP) destek vermek için izin istedi. Washington, D.C. merkezli bir kripto para lobi kuruluşu olan Blockchain Vakfı, SEC- Ripple davasında, Ripple’ı desteklemek için izin başvurusunda bulundu. SEC, XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığı için ödeme devi Ripple’a dava açtı. Aralık 2020’den bu yana devam eden davada büyük bir heyecan ve gerginlik yaşanıyor. Blockchain Vakfı, SEC’in menkul kıymetler yasalarına ilişkin son derece geniş ve belirsiz yorumunun, kripto para sektörü üzerinde yıkıcı etkileri olabileceğine inanıyor.

Yasaya göre, menkul kıymetler kanunları, bir menkul kıymet olarak ihraç edilmiş olabilecek bir varlığın, artık herhangi bir yatırım sözleşmesine bağlı olmadığında nasıl kullanılacağını dikkate almaz; bu, Howey’i uygulamaya çalışırken çok önemli bir husustur. Blockchain Vakfı, Ripple’a verdiği destekte yalnız değil. Diğer bir kilit grup olan Investor Choice Advocates Network ve SpendTheBits Inc., mahkemenin izniyle 28 Ekim’de kendi raporlarını sundular. Özetlerinde, bu kuruluşlar SEC’in “yatırım sözleşmesi” tanımının belirsiz olduğunu ve SEC’in kripto üzerindeki yargı yetkisinin belirlenmesine yönelik çabalarının sektörü olumsuz ettiğini savundular.

XRP, Orta Vadede Bu Seviyelere Ulaşabilir!

XRP’nin en büyük kurumsal sahibi olan Ripple, şu anda altcoin arzının %50’sinden daha azına sahip olduğunu vurgulayan yeni bir üç aylık rapor yayınladı. Dahası, ödeme devi 130 XRP doğrulayıcı düğümünden sadece dördünü işletiyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, tweet hakkında yorum yaptı ve şunları söyledi:

%50’nin altında! Bu, büyük bir dönüm noktası! 10 yıldır Ripple, hızı, güvenliği ve ölçeklenebilirliği için ürünlerimizde XRP ve XRPL kullanmaya odaklandı. Daha fazla müşteri ödemelerinde  XRP kullandıkça, daha da büyüyeceğiz.

Kripto analisti ve trader Duncan Baldwin, XRP/USD fiyat grafiğini değerlendirdi. XRP, son zamanalrda mahkemeden gelen gelişmeler sayesinde  toparlanmaya başladı. Baldwin, XPR‘de tekinik verilerin iyi göründüğüne ve 0.42 ve 0.43 dolarda destek seviyesi olduğuna dikkat çekiyor. Wallet Investor ve Crypto Ground gibi platformalra göre, XRP orta vadede 2 dolara ulaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar