X


Nasdaq ve Gemini’nin Gizli Toplantısının Detayları Ortaya Çıktı

Nasdaq ve Gemini kripto paralarla ilgili bir ortaklık kurabilir.
07:00
17 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz haftalarda Chicago’da Nasdaq ve birkaç kripto para şirketi arasında “gizli” bir toplantı yapıldığına dair haberler medyada yer almıştı.

Toplantıda ve ardından yapılan konuşmalarda geleneksel piyasayla kripto piyasasının birlikte çalışabileceği bir kurumsal altyapı oluşturulacağı söylentileri ortaya çıktı.

Gemini’ye yakın 2 farklı kaynaktan edinilen bilgilere göre, Winklevoss kardeşler ve şirketleri Gemini Nasdaq ile ortak bir girişimin eşiğindeler. Bu girişim sonucunda hem Nasdaq hem de Gemini küresel çapta likidite sağlayacak ve token’ları listeleyecekler. Kaynaklara göre Nasdaq piyasa değeri yüksek kripto paraları listeleyecek. Büyük ihtimalle ilk başlarda BTC ve ETH Nasdaq borsasında işlem görecek. Aynı zamanda düzenlemelere karşı dikkatli bir yaklaşım sergilenecek.

Gemini’ye yakın kaynak şunları dile getirdi:

Tyler ve Cameron oldukça iyi hamleler yaptı. Nasdaq kripto paraları listelemek için bir yapı kurmak istiyordu. Nasdaq sadece ETF ya da kriptolarla ilgi diğer yatırım araçlarıyla ilgilenmiyor, doğrudan coin’leri listelemeyi planlıyor. Gemini’nin yapısını oldukça beğendiler, aynı zamanda başka borsaların da yapılarını araştırdılar. Nasdaq planlarını birçok kişinin düşündüğünden önce gerçekleştirebilir.

Bir diğer Gemini’ye yakın isimse şunları ifade etti:

Nasdaq ve Gemini birbirlerine iyi uyum sağladılar. Yayımlanan son makalelerden birinde Gemini’nin çalışanlarını iki katına çıkaracağını belirttiğine dikkat ettiniz mi? Bunun sebebi Nasdaq ile olan çalışmalar. Eğer bu bir iddia olsaydı paramı ortak bir yatırım yaptıklarına basardım. Öyle görünüyor ki Nasdaq 2019’un ikinci çeyreğine gelindiğinde birkaç tane kripto parayı listelemiş olacak. Bu sektörde çok fazla rekabet olduğunu da unutmamak gerekiyor, ICE, CBOE, CME hepsi diğerlerinden önce keşfedilmemiş topraklara bayrağı dikmek istiyor.

Nasdaq yetkililerine kripto paralarla bağlantılarına ve ortaklığa dair sorular sorulduğunda hiçbir yetkili böyle bir olasılığın olmadığını ifade etmedi. Kripto piyasası bugünlere uzun bir sürecin ardından ulaştı. Bundan sonraki adımlar ise Gemini gibi kurumların daha olgun bir yapı sunarak güvenilir zeminler yaratmasına bağlı. Bunu başarabilecekler mi, hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Theicojournal

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar