Reklam

MoneyGram İle Ortaklık Bu Kripto Paraya Artış Getirdi!

MoneyGram bir kripto para projesi ile ortaklık kurduklarını açıkladı ve bu ortaklık kripto para birimine gözle görülür bir artış yaşattı.
08:45
7 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Finansal hizmetler şirketi MoneyGram International kullanıcıların Circle’ın stablecoin birimi USDC ile işlem yapabilmelerine imkan tanımak için Stellar Development Foundation ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

MoneyGram ve Stellar

6 Ekim’de yapılan duyuruya göre MoneyGram, Stellar Network‘e bağlı kripto cüzdanlarının küresel platformuna erişmesine izin veren entegre bir desteğe sahip olacak. Circle ile birlikte çalışan MoneyGram, USDC sabit tokenini kullanarak anında ödemelerin gerçekleşmesine, hesap finansmanı ve yerel geleneksel para çekme işlemlerini de mümkün kılacak.

Bunlara ek olarak United Texas Bank, süreci düzenleyici çerçeve dahilinde tamamlamak için uzlaştırma bankası olarak hareket edecek.

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto ve dijital para birimleri ön plana çıktıkça, sınır ötesi ödemeleri düzene koyma yöntemi olarak stablecoin’lerin potansiyeli konusunda özellikle iyimseriz.” sözlerini kullandı.

2022’de genişletilmiş bir uluslararası kullanıma sunulması planlanan ortaklığın 2021’in sonunda belirli yargı bölgelerinde başlaması bekleniyor. Stellar Development Foundation CEO’su ve genel müdürü Denelle Dixon ise şunları ifade dile getiriyor:

Yeni nakit kullanıcıları segmenti sayesinde nakitler USDC’ye USDC’ler nakde çevrilebilecek.  Bu kullanıcılara daha önce erişilemeyen hızlı ve uygun fiyatlı dijital varlık hizmetlerine erişim sağlayacak.

MoneyGram’ın Stellar ile entegrasyonu, şirketin müşterilerin ABD’deki satış noktaları aracılığıyla kripto varlıklarını nakit olarak çekmelerine izin vermesinden sadece aylar sonra geldi.

Stellar Fiyatı

Bu haberin ardından Stellar (XLM) fiyatı %10’un üzerinde artış yaşadı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,35 dolardan işlem gören XLM’in 0,37 dolara kadar yükseldiği görülüyor.

Buna ek olarak analistler XLM fiyatı konusunda oldukça iyimserler. Ancak XLM kendi rekorunu 4 Ocak 2018’de 0,93 dolar ile kırdı ve yeni bir rekor için önünde oldukça uzun bir yolu olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar