X


Milyar Dolarlık CEO’dan ICO Açıklaması

Pantera Capital CEO'su Dan Morehead ICO'lar hakkında açıklamalarda bulundu.
11:00
15 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Pantera Capital adlı dev yatırım şirketinin CEO’su Dan Morehead 13 Aralık 2018 tarihinde şirket müşterilerine gönderilen bir bültende ICO’lara ilişkin birtakım açıklamalara imza attı. Morehead’e göre şirketin yatırım yaptığı ICO projelerinin dörtte biri ABD düzenlemelerine göre menkul kıymet olarak değerlendirilebilir. Morehead’ın açıklamaları yetkililerin ICO’lara yönelik uygulamaları beklenen düzenlemeleri yeniden gündeme getiriyor.

Morehead’in açıklamaları şu şekilde:

Biz yatırım portföyümüzde bulunan projelerin büyük çoğunluğunun etkilenmediğine inanırken fonumuzun neredeyse %25’i, ABD’li yatırımcılara düzenleme D ya da düzenleme S olmaksızın satılan, likit token’li projelere yatırıldı. Eğer bu projelerden herhangi birisi menkul kıymet olarak değerlendirildiyse SEC’in pozisyonu ters etki yapabilir. Portföyümüzde yer alan bu projelerin %10’luk kısmı aktif ve işlevsel üstelik gelişmeye de devam ediyor. Gelişimin sona ermesi süreci aksatacaktır.

Pantera’nın kripto yatırımları etkilendi mi?

Bloomberg tarafından geçtiğimiz nisan ayında yapılan bir haberde Pantera Capital’ın fonunda 1 milyar doları bulunduğu ve kripto para piyasasındaki ilk milyar dolarlık resmi fon olduğu ifade edilmişti. Morehead dev firmanın tek büyük yatırımının Güney Kore merkezli bir Blockchain projesi olan ICON’a yapıldığını duyurmuştu. Ayrıca şirketin yatırımlarının yaklaşık %10’unun Bitcoin’e yapıldığı belirtilmişti.

Ocak ayından itibaren piyasada ciddi oranlı düşüşler yaşandı. Yaklaşık %85 oranında değer kaybına uğrayan Bitcoin’i Seoul hükümetiyle birlikte çalışan ICON %98’e yakın bir düşüşle takip etti. Birçok ICO projesinin de aynı doğrultuda değer kaybına uğradığı görülüyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar