X


Metaverse Projesi, Endüstri Liderlerinden 8 Milyon Dolar Yatırım Topladı!

Metaverse odaklı yeni bir girişim, oldukça popüler şirketlerden ciddi rakamda yatırım aldı.
21:32
22 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain tabanlı oyun projeleri bu yıl hiç olmadığı kadar ilgi görüyor. Özellikle metaverse konusunda artan ilgi, yatırımcıları heyecanlandırdı. SYN CITY, oyuncuların ücretsiz oynamasını ve ödülleri kazanmasını sağlayan yeni bir Mafia metaverse oyun platformu oluşturuyor. Üstelik sektörün önde gelen isimleri de bu çalışmaya ortak olarak destekliyor.

SYN CITY

Girdiği yatırım turunda son derece önemli markaların desteğini alan proje 8 milyon dolar topladı. Twitch‘in kurucu ortağı Justin Kan ve Zynga China’nın kurucu ortağı Robin Chan’s Goat Capital, A&T Capital, Alex Pack’s Hack VC, Animoca Brands, Spartan Group, Project Galaxy, Huobi Ventures, erra’dan Do Kwon, CMC’den Luke Wagman, Superfarm’dan Elliot Wainman, Alex Becker, Aave’den Stani Kulechov, Coinlist’ten Paul Menchov, Illuvium’dan Kieran Warwick, Santiago R Santos ve çok daha fazla isim bu yatırım turunda projeyi destekledi.

Rekabetçi oyun dünyasında büyük bir ihtiyacı karşılamayı hedefleyen platform aynı zamanda kendini DAO (MaaD) sistemi olarak tanımlıyor.

SYN CITY Neyi Farklı Yapıyor?

Disney, Ubisoft, Roblox, EA, Gameloft, Google, Yahoo ve Twitter gibi şirketlerde daha önce çalışmış isimler tarafından geliştirilen Syn City, MaaD veya Mafia-as-a-DAO olarak bilinen yeni bir yönetim sistemi türünü başlatıyor. Burada oyuncular, birlikte oynamak ve kazanmak için kendi aralarında gruplar oluşturabilirler. Kazanç kanalları, PvE, PvP ve diğer blockchainler arası turnuvalar gibi günlük etkinlikler planlanabilir.

Syn City‘nin kurucu ortağı Roy Liu, TRON‘un eski İşletme ve Pazarlama Başkanı olarak çalıştı. Liu, oyun ve kripto alanında 13 yıllık deneyime sahiptir. Liu, “insanlardan oyun oynamadan veya oyundan para kazanmadan önce belli bir yatırım yapmasını istemenin saçma olduğunu” düşünüyor. Bu felsefeye bağlı kalarak Syn City, herkese “oynamak ve kazanmak için eşit hak” sunan bir felsefeyi benimsiyor.

Goat Capital‘in ortağı Robin Chan, Syn City’nin modelinin Mafia Metaverses alanında bir oyun değiştirici olacağına inanıyor.

Metaverse gelecekte daha fazla hayatımızın içinden bir kavram olacak ve muhtemelen sayısız SYN CITY tarzı girişime şahit olacağız. Elbette çok yeni bir sektör ve girişim modeli olduğu için proje ciddi riskler barındırıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar