X


Rockefeller’ın 2 Trilyon Dolarlık Şirketinden Kripto Para Adımı!

Kurumsal sermaye kripto paralara akın ediyor.
22:20
22 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kurumsal talebin kripto para ve blockchain alanına kayması artık şaşılacak bir şey olmaktan çıktı. Dünyanın en büyük finans kuruluşları bile bu yönde somut adımlar atıyor. Hatta Fidelity gibi trilyon dolarlık markaların Bitcoin ve kripto para hizmeti vermeye başladığına şahit oluyoruz. Rockefeller ailesinin Citigroup markasına bağlı CitiBank da geri kalmadı.

CitiBank İşe Alımları Hızlandırıyor

Banka yeni oluşturduğu güçlendirilmiş kripto birimi için 100 personel almayı planlıyor. Bankanın planlarına aşina bir kişiye göre, küresel bankacılık devi Citi, blockchain  ve dijital varlıklar bölümünü güçlendirmek için 100 kişiyi işe alıyor. Citi, Puneet Singhvi’yi 1 Aralık itibarıyla Citi’deki kurumsal müşteriler grubu (ICG) için dijital varlıkların başkanı yaptı. Singhvi, yakın zamanda Citi’nin Global Markets ekibinin blockchain ve dijital varlıklarının başındaydı.

Singhvi, Citi’deki Kurumsal Müşteriler Grubunun iş geliştirme başkanı Emily Turner’a rapor verecek. Shobhit Maini ve Vasant Viswanathan, Global Markets için blockchain ve dijital varlıkların eş başkanları olacak. Citi, e-postayla gönderilen bir açıklamada, “Müşterilerimizin dijital varlık alanındaki ihtiyaçlarını değerlendirmeye odaklandık” dedi.

Yapılan açıklamanın detayları ise şöyle;

“Herhangi bir ürün ve hizmet sunmadan önce, kendi düzenleyici çerçevelerimizi ve denetim beklentilerimizi karşılamak için bu pazarların yanı sıra gelişen düzenleyici ortam ve ilgili riskleri inceliyoruz”.

Üst düzey kaynaklara dayandırılan bilgilere göre, şirket kripto paralarla alakalı yeteneklerini geliştirmek için önümüzdeki aylarda daha somut adımlar atacak. Bazı uzmanlar bu durumu kripto odaklı yatırım araçlarına bir hazırlık olarak görüyor.

CitiBank Kimin?

Komplo teorilerinin baş aktörü olan ünlü Rockefeller ailesi tarafından kurulan Citigroup’a bağlı bir kuruluştur. Grubun yıllık kazancı 120 milyar doları aşıyor ve şirketlerinin toplam değeri 2 trilyon dolar civarındadır. Bu şirketin Rothschildlerin desteğiyle kurulduğu bilinmektedir.

Bankacılık faaliyetlerine 1975 yılında başlayan CitiBank bir dönem AkBank’ın da %20 hissesini almış sonrasında bu hisselerini satarak Türkiye’den çekilmişti. Akşam saatlerinde gelen habere rağmen Bitcoin pozitif bir tepki vermedi. Yazı hazırlandığı sırada 56.900 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar