X


Meltem Demirörs: Bitcoin Fiyatı Yarılanma Sonrası Yükselmeyebilir!

Meltem Demirörs 2020 yılı Bitcoin blok ödülü yarılanması hakkında konuştu.
10:00
29 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi için 2019 yılının sonlarına yaklaşıyoruz ve birçok kripto para yatırımcısı gözünü resmen 2020’ye çevirmiş durumda. 2019 yılında BTC için çok fazla olumlu altyapısal gelişme yaşanmış olsa da, 4 yıldır beklenen BTC blok ödülü yarılanması kesinlikle 2020’yi daha önemli kılıyor.

Bitcoin Sanıldığı Kadar Yükselmeyecek

Coin Shares’in ünlü yöneticisi Meltem Demirörs ise pek popüler olmayan bir görüş belirtti ve yarılanmanın sanıldığı kadar fiyat etkisi yaratmayacağının altını çizdi. Yarılanma sonrası Bitcoin fiyatının yükselmemesinin olası olduğunu ima eden Demirörs, bunun sebebini ise Bitcoin türev ve opsiyon piyasalarının gelişmesine bağladı.

Birçok firmanın artık direkt Bitcoin almak yerine Bitcoin üzerine iddiada bulunmayı ve gerçek BTC almadan işlem yapmayı sağlayan türev ürünlerine yöneldiğini belirten Demirörs, aslında oldukça önemli bir konuya değindi. Bitcoin yarılanması bu haberden de okunabileceği gibi temel olarak arz-talep dengesini değiştireceği ve arzı azaltacağı için, birçok uzman bunun fiyatı etkileyeceğini iddia etmişti.

Ancak Demirörs’ün bakış açısından olaya baktığımızda, gerçekten de BTC yarılanması fiyata sanıldığı kadar etki etmeyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar