X

Matic Network Coin Nasıl Alınır?

MATIC Coin nedir?
10:14
29 Kasım 2020

Matic Network (MATIC), Layer 2 ölçeklenme çözümleri odaklı bir kripto para projesidir. MATIC’in en çok öne çıkan kısmı ise bunun Binance ve Coinbase gibi popüler kripto para borsaları tarafından desteklenmesi olarak biliniyor. Ethereum geliştiricilerinin merkeziyetsiz uygulamalarını büyük oranda ölçekleyebilmelerini sağlayan bir teknolojiye sahip olan MATIC Coin, kısa sürede ciddi bir popülerlik elde etti.

Peki Matic Network Coin tam olarak nedir ve nasıl çalışır?

Matic Network (MATIC) Nedir?

Matic ağı Proof-of-Stake yani hisse ispatı konsensüs mekanizmasına sahip olması nedeniyle Proof-of-Work tabanlı Ethereum ağına kıyasla çok daha ölçeklenebilir. Bu da geliştiricilerin kendi uygulamalarını Matic teknolojisi ve ağını kullanarak geliştirmesini sağlıyor. Şimdiden 50’den fazla merkeziyetsiz uygulamayı ağına çekmiş olan Matic Network Coin, ağda işlem yapmak isteyenlerin kullandığı temel kripto para konumunda.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu da MATIC’in devamlı olarak kullanım elde etmesini ve yeni projeler geliştirildikçe hacmini arttırmasını sağlıyor. Ethereum ekosisteminin önemli bir parçası olan MATIC, toplam piyasa değerine göre de en büyük 109. kripto para konumunda. Binance IEO’su ile piyasaya sürülen MATIC, yine Binance üzerinden alınabilmekte.

MATIC Coin Nereden Alınır?

MATIC Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. mümkün. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • MATIC Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna MATIC yazın ve altta açılan MATIC /USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “MATIC AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek MATIC Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar