X


Luna Foundation Guard’ın UST Rezervleri Büyüyor: Yaklaşık 1,5 Milyar Dolarlık BTC Daha Satın Alındı!

Luna Foundation Guard, yaklaşık 1,5 milyar dolarlık Bitcoin daha satın aldı.
10:40
6 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile CNBC’nin Luna Foundation Guard’ın (LFG) ek bir Bitcoin alımı yaptığına yönelik yapmış olduğu haberi doğruladı. CNBC’ye göre Luna Foundation Guard, dün gün içerisinde 37.863 BTC (güncel fiyatlar ile yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde) daha satın aldı.

Luna Foundation Guard’ın UST Rezervlerini Büyüyor

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, yakın bir tarihte Terra blokzincirinin stabil kripto para birimi TerraUSD‘yi (UST) desteklemek adına süreç içerisinde toplamda 10 milyar dolarlık Bitcoin satın alacaklarını açıkladı. Açıklamanın hemen ardından BTC satın almaya başlayan Luna Foundation Guard, en sonki alımını da dün gün içerisinde gerçekleştirerek rezervlerine yaklaşık 1,5 milyar dolarlık BTC daha ekledi. Gerçekleşen bu son satın alım ile Luna Foundation Guard, rezervlerini toplamda 80.394 BTC’ye yükseltmiş oldu.

Öte yandan yakın zamanda Tron’un kurucusu Justin Sun da LUNA ile benzer bir yol izleyeceğini ifade eden açıklamlar yaptı. Sun, Tron ağının stabil kripto para birimi USDD’yi 10 milyar dolar değerinde Bitcoin ve çeşitli bazı kripto varlıklar ile destekleyeceğini duyurdu.

Bitcoin’in Kritik Fiyat Seviyelerine Geriledi

Luna Foundation Guard’ın yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde ek bir Bitcoin alımı yapması, lider kripto para biriminin fiyatında henüz herhangi bir olumlu etki yaratamadı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinden bu yana değer kayıplarına hız kazandırdı ve 36.500 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin’deki bu değer kayıpları, kripto para piyasasına da yeniden düşüş yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 2.750 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,76 trilyon dolara geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar