X


Litecoin 50 Doların Altında İşlem Görüyor, Daha Ne Kadar Düşebilir?

Litecoin fiyatı kırmızı günler yaşamaya devam ediyor.
15:00
16 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Proof of work ağlarında hash en önemli öğelerden biridir. Bu yüzden Coinmine şirketi Blockchain üzerinde diktatörlüğünü ilan etmiş büyük kurumlara karşı merkezsizliği getirebilmek adına adımlar atıyor.

Coinbase ve Arrington Ventures tarafından desteklenen Coinmine kripto para madenciliğini tekrar evlere getirebilmeyi amaçlayan güç verimliliği yüksek bir madenci donanımı tasarladı. Coinmine One ismindeki donanım 120 watt güç ile çalışabiliyor, kullanımı kolay ve üzerinde AMD RX 570 4 GB chipset bulunduruyor. Eğer buna benzer donanımlar yaygınlaşırsa ağların merkezsiz hale gelmesi sağlanabilir. Ancak Coinmine’nın tek dezavantajı BTC ya da LTC kazabilecek kadar güçlü olmaması. Ek olarak donanım oldukça pahalı. Bu yüzden LTC gibi ağların kontrolü büyük madencilerinin eline geçmiş durumda.

Bitcoin’in düşüşü açık bir şekilde LTC’yi de etkiledi. LTC/USD haftalar boyunca yatay ve durağan hareket ederken geçen haftaya göre bu hafta %18 değer kaybetmiş durumda. Sonuç olarak Litecoin 2017’deki tepe noktasından bu yana %85’e yakın değer kaybetti. LTC grafikleri ağustos ayındaki düşüşün ardından sürekli ayıları gösteriyordu.

Şu anda LTC 50 doların altında değer görüyor ve bazı analizlere göre 50 doların altında bulunan LTC her zaman satış baskısıyla karşı karşıya kalıyor. Ek olarak satışlar dolayısıyla 2 hafta üst üste büyük işlem hacimleri ortaya çıktı. Eğer piyasanın gidişatı değişmez ve Litecoin 20-30 dolar arasında destek bulamazsa en son Mart 2017’deki fiyatı 2 dolara kadar eriyebilir.

Boğalar gelmedikçe 50 doların altında kalan LTC seri bir şekilde yanıp gitme potansiyeline sahip. Kaynağımızın tahminine göre LTC’nin önümüzdeki günlerde 30 dolar seviyesini test etmesi mümkün görünüyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
  • emre
    4 sene önce

    Kripto para piyasası hakkında bilginiz varmı yoksa gerçekten bu haberi sırf haber olsun diyemi paylaştınız?.Bu piyasadan gerçekten kafanızı yorarak mı para kazandınız oyksa zamanında ucuza alıp oturduğunuz yerdenmı kazandınız?

    Litecoin fiyatı her zaman bitcoine bağımlıdır.Lite coinin fiyatının burada yazıldığı gibi 2 doalra düşmesi kripto para piyasasının tamamen çöküşü anlamına gelir.Eğer litecoin 2 dolara düşerse bitcoin aşırı derecede düşmüş demektir.Tahmini olarak 300-400 dolara kadar düşmesi sonucunda litecoin 2 dolara düşebilir.Ama öyle yazılar paylaşıyorsunuzki sanki litecoin çok hareketli volume çok düşük bir paraymış ve fiyatının 20de bire düşmesi çok kolaymış gibi bir yazı görüyorum karşımda.Dahada kötüsü litecoinin fiyatı erirken 20de birine sanki diğer coinler sabit kalacakmış gibi bir yazı var.Biraz daha mantıklı yazılar paylaşın lütfen

    14