X


“Lightning Network Bitcoin Fiyatını 250.000 Dolar Yapacak”

Ünlü Bitcoin boğası 250.000 dolarlık tahmininde ısrarcı...
15:00
13 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tim Draper‘ın tahminine göre, ödeme sürecinin kolaylaşması ile lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 2022 yılından sonra milyonlarca dolar değerinde olması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta Malta’da düzenlenen Yapay Zeka ve Blockchain Zirvesi’nde soru-cevap oturumu sırasında konuşan kripto para birimi girişimcisi Tim Draper, Lightning Network gibi gibi yeniliklerin Bitcoin fiyatını daha da artırmada anahtar rolü üstleneceğini dile getirdi.

4 Yıla Kadar 250.000 $

Cointelegraph’ın haberine göre, Draper daha önce de defalarca dile getirdiği gibi Bitcoin fiyatının 2022 ya da 2023 yılında 250.000 dolar olacağını ifade etti. Draper, Eylül ayında da yaptığı açıklamalarda bu iddiasını dile getirmişti. Draper’ın o zamanki açıklamalarını bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Bunun yanında Draper yaptığı son açıklamalarda, “Bitcoin ödeme işlemcilerinin tüm zorlukları gerçekten açacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Draper Bitcoin’in neden önümüzdeki üç ile dört yıl içinde çok büyük rakamlara ulaşacağı sorusunu ise şu sözlerle yanıtladı:

Lightning Network, OpenNode ve belki de Bitcoin’i çok özgür ve hızlı bir şekilde harcamamıza izin verecek başka çözümlerle Bitcoin,sadece bir değer deposu değil, aynı zamanda mikro ödemeler için de kullanılabilir olacak. Bitcoin bireysel ödemelerde kullanılabilecek, her yerde kullanılabilecek.

Fiyat Yükseliş Eğilimi

Lightning Network her ne kadar tam anlamıyla bir ödeme çözümü olmasa da Bitcoin işlem hızında yaşanan tıkanıklıkları büyük ölçüde giderme özelliğine sahip. Dolayısıyla Bitcoin işlemlerini Lightning Network ile yapmak işlem ücretleri açısından da çok düşük olabilir. Bu da kullanımı artıracak bir etken olabilir.

Bilindiği gibi Tim Draper, John McAfee ile birlikte en büyük Bitcoin boğaları arasında yer alıyor. Bunların yanında BTCC kripto para borsasının kurucusu Bobby Lee de 2028 yılında Bitcoin fiyatının 500.000 dolara kadar ulaşabileceğini dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • cafer aga
    3 sene önce

    Tabi elinde binlerce BTC olmali hele hele hadi ordan

    27