X


Ledger’a Eklenecek Kripto Paralar Hangileri?

Kripto para donanım cüzdanı Ledger'a IOTA'dan sonra 6 kripto para daha ekleniyor.
12:00
8 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz cuma günü Ledger Nano S cihazına IOTA’nın eklendiği duyurulmuştu. Ledger Nano S’e 6 yeni kripto para ekleniyor.

Kripto paralar için fiziksel cüzdanlar geliştiren Ledger şirketi, Ledger Nano S cihazına Lisk, Factom, MIX Blockchain, Musicoin, GameCredits ve EtherGem’in eklendiğini açıkladı. Ayrıca bu kripto paralardan son dördü Ledger Blue ile uyumlu olacak.
Sözü edilen 6 kripto para ayrı topluluklar tarafından geliştirildi. Kripto paraların geliştirilmesiyle yıl başından beri, desteklenen üçüncü parti uygulamalarının sayısı 32’ye çıktı.

Ledger donanım cüzdanıyla etkileşime geçmek için geliştirilen web arayüzü Ledger Live, adım adım üçüncü parti uygulamaları için tam destek sağlamayı planlıyor. Bundaki amaç Ledger kullanıcılarının doğrudan Ledger Live üzerinden yalnızca bu yeni kripto varlıkları indirmekle kalmayıp aynı zamanda yönetmesini sağlamak.

Bugüne kadar CryptoTuesday (ağustos ayında faaliyete başlayan bir girişim) sayesinde Ledger Live uygulama yöneticisine son zamanlarda eklenen kripto paraların sayısı 27. CryptoTuesday her ayın ilk salısı kutlanıyor. Kutlama etkinliği kapsamında Ledger ekibi, farklı kripto paraların toplulukları tarafından yapılan ve kendi cihazıyla uyumlu kripto paraların başvurularını değerlendirmeye alıyor ve bu kripto paraları ekleyip eklemeyeceğini karar veriyor.

Kripto para dünyasında en önemli şeylerden biri de cüzdan güvenliği. Gizli anahtarlarını çaldıran kullanıcılar fonlarını yitirebiliyor. Bu durumda çaylak veya temkinli kripto para yatırımcılarının imdadına Ledger gibi donanım cüzdanlar yetişiyor. Zira bu cüzdanlar tam güvenlik sağlıyor.

Kaynak: cryptoninjas.net

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER