X


Kullanıcılar Ripple (XRP) Dedi!

Twitter üzerinden yapılan bir anketin sonuçlarına göre kullanıcılar ödeme işlemlerinde Ripple'ı tercih ediyor.
17:00
15 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasadaki en değerli üçüncü kripto para Ripple (XRP) bu günlerde ilgi çekici bir araştırmaya konu oluyor. İngiltere merkezli bir online ödeme altyapı platformu Wirex tarafından yapılan anket Ripple’a duyulan ilginin arttığını gösteriyor. Twitter üzerinden paylaşılan bir gönderi aracılığıyla yapılan ankete katılanların %74’ü XRP kullanma seçeneğini tercih ederken yalnızca %15’lik bir kesim Bitcoin’i (BTC) seçiyor.

Wirex’in resmi Twitter hesabından paylaşılan anketin sonuçları XRP’ye büyük oranda ilgi duyulduğunu gösteriyor. Dört seçenekli anketin tam sonuçlarıysa şu şekilde: XRP %74, BTC %15, LTC %9, ETH ise yalnızca %2.

XRP’ye duyulan ilgi artıyor

Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 1.8 milyon kullanıcıya sahip Wirex platformunu komisyonsuz bir altyapı şeklinde tanımlayabiliriz. Dev platformun yaptığı anket kripto para kullanıcılarının belirli şeyleri satın alırken XRP’yi tercih edeceklerini ortaya koyuyor.

Anketin sonuçlarına dayanarak kripto para kullanıcılarının küçük miktarlardaki ödemeler için XRP’yi diğer seçeneklere oranla daha çok tercih ettiği sonucuna varılabilir. Haberin hazırlandığı ana göre 3 gün sonra sona erecek anketin mevcut sonuçları %74 oranı ile XRP’yi gösteriyor. Bu oran kripto kullanıcıları arasında ciddi miktarda Ripple sever bulunduğuna işaret ediyor.

Bu kulvarda lider kripto parayı geride bırakmayı başaran Ripple son zamanlarda birçok finansal kuruluşla ortaklığa vardı. Yaklaşık 120 farklı ortaklık anlaşması imzaladığı duyurulan Ripple küresel finansal sistemde yapmaya başladığı devrim hareketini sürdürüyor.

Kaynak: Zycrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar