X


Kritik Anketin Sonuçları Açıklandı: Shiba Inu ve DOGE Düellosu!

Shiba Inu (SHIB), CoinGecko tarafından yapılan bir ankette bu meme tabanlı altcoin projesini yenilgiye uğrattı. 
15:34
24 Mayıs 2022
Şaka Coin'ler Düşüyor! Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu'da (SHIB) Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 3 Dakika
Shiba Inu (SHIB), CoinGecko tarafından yapılan bir ankette Dogecoin’i (DOGE) yenilgiye uğrattı. Ancak, birçok ortaklık ve yakım sürecinin ivme kazanmasına rağmen SHIB fiyatı bekleneni veremiyor.

Shiba Inu, Dogecoin’i Geride Bıraktı

Güvenilir kripto para veri takip sitelerinden biri olan CoinGecko, resmi Twitter sayfalarında bir anket düzenleyerek kullanıcılara hangisinin daha iyi bir proje olduğunu sordu. Ankette en popüler köpek temalı tokenlerden ikisi olan Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) yer aldı. Yapılan anket  sonucunda Shiba Inu oyların %84,8’ini alarak büyük bir üstünlük sağladı. Toplam 8.891 kişi oy kullandı. Dogecoin ise oyların sadece yüzde 15,2’sini alabildi.

Shiba Inu‘nun küresel çapta benimsenmesi artıyor. Birçok şirket, son zamanlarda SHIB’i bir ödeme şekli olarak kabul etti. Cardinale Otomotiv Grubu, MotoRenn, Tag Heuer ve Gafisa, yakın zamanda SHIB’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayan şirketlerden bazıları. Bunun yanı sıra, önde gelen küresel  yazılım ve ödeme çözümü sağlayıcısı Lavu ile küresel bir FinTech lideri olan Verifone arasındaki yeni ortaklık Shiba Inu’yu 65 ülkede binlerce restoranda ödeme şekli  olarak kabul etmeyi mümkün kıldı. Ayrıca, Shiba Inu ekosisteminin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, en popüler enerji içeceği markası olan Red Bull ile yakın gelecekte olası bir ortaklığa işaret etti. Red Bull ile işbirliği kesinlikle SHIB’in popülaritesine ivme kazandıracak.

SHIB, Bekleneni Veremiyor

Bunun dışında SHIB metaverse, NFT‘ler, ShibaSwap ve Shibarium gibi projeleri ile ekossitemi dünyanın en iyi kripto paraları ile rekabet etme konusunda büyük adımlar attı. Ayrıca, SHIB yakım oranlarını da artırmaya devam ediyor. Her geçen gün SHIB, büyümeye devam ediyor. Son zamanlarda, topluluk tarafından son 24 saat içinde 69 ayrı işlemle 603.240.815 (603.24 milyon) Shiba Inu yakıldı. Yukarıdaki tüm gelişmelere rağmen Shiba Inu’nun fiyatı düşmeye devam etti. SHIB, yakım ve ortaklıkların sonucunu henüz görmedi. Öte yandan Dogecoin ve ekibi, Elon Musk’ın desteğini almaya devam ediyor.
Ancak, bazı araştırmalar SHIB için karamsar bir senaryo çiziyor. Anket şirketi Finder, 36 fintech uzmanı ile yaptığı anket sonucunda yayınladığı bir raporda, ankete katılan panelistlerin %73’ünün yatırımcıların SHIB satması gerektiği görüşünde olduğunu belirtti. Genel fikir birliği, SHIB’nin 2022 yılına kadar kademeli olarak değerini kaybedeceği ve 2030 yılına kadar sıfıra yakın bir değere sahip olacağı yönünde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI