X


5 Uzman Bloomberg’e Konuştu: Haziran’da ”Bitcoin Mucizesi” Olabilir mi?

Bitcoin, bahar aylarında hayal kırıklığı yaratırken, kripto para yatırımcıları Haziran ayında BTC fiyatının hangi yöne gideceğine dair merak içerisinde
14:22
24 Mayıs 2022
Bitcoin'de (BTC) Tehlike Çanları Çalıyor! Ünlü Analist, Sıradaki Seviyeleri Açıkladı
Okuma Süresi: 2 Dakika
Küresel ekonomideki belirsizlik ve jeopolitik gerilim devam ederken, Bitcoin (BTC) tekrar 30.000 dolar seviyesinin altına düştü.

Bitcoin, S&P 500 ve Nasdaq’ı Takip Edecek

ABD ve Avrupa Birliği ülkelerindeki yüksek enflasyon rakamlarının merkez bankalarını faiz oranlarını artırmaya zorlaması, hisse senetlerini ve kripto para piyasasını derinden etkiledi. Orta vadede daha fazla faiz artışı beklenirken, kripto paralar da dahil olmak üzere riskli varlıklar büyük satış baskısı yaşıyor. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq, 2022’de %27 düşerken, Bitcoin ise %39 değer kaybetti. BTC, geçen yıl 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasından bu yana %58 oranında düştü. TIAA Bank dünya piyasaları başkanı Chris Gaffney Bloomberg ile yaptığı röpörtajda şunları söyledi:
 Piyasalar, şu anda kripto paralar gibi spekülatif dinamiklere dayayan varlıklar için büyük risk teşkil ediyor
Bitcoin, bahar aylarında hayal kırıklığı yaratırken, kripto para yatırımcıları Haziran ayında BTC fiyatının hangi yöne gideceğine dair merak içerisinde. Fundstrat Global teknik stratejisti Mark Newton, kripto para yatırımcılarının uygun fiyata Bitcoin satın almak için ABD hisse senedi piyasalarını yakından takip etmeleri gerektiğini söyledi ve şunları ekledi:
 S&P 500 biraz daha düşerse, Bitcoin için harika bir satın alma fırsatı yaratacak. Önümüzdeki aylarda da çok fazla düşüşe tanık olacağız.

Haziran da Durgun Geçecek

Haziran ayına girerken, Genesis Global Trading’den Noelle Acheson ve Konrad Laesser, Bitcoin fiyatının oldukça değişken kalacağına inanıyor. Uzmanlar, Bitcoin‘in önümüzdeki birkaç hafta boyunca 29.000 ila 31.000 dolar arasında işlem göreceini vurguladılar. Bensignor Investment Strategies başkanı Rick Bensignor da önümüzdeki ay büyük bir yükseliş olacağını düşünmüyor. Yöneticiye göre, Haziran ayı da durgun ve riskli geçecek. Grafiklere bakıldığında Bensignor, BTC‘nin 28.900 ABD dolarında güçlü bir desteğe sahip olduğunu söyledi.

Kripto para karşıtlığı denincne akla ilk gelen isimlerden biri olan Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde yine açıklamalarıyla gündeme oturdu. Hollanda televizyonuna konuşan Lagarde yine tavrını değiştirmedi ve şunları kaydetti:
 “Kripto paraların hiç bir değeri yok. Fiat para birimlerinin arkasında Merkez Bankaları var. Kripto paralar riskli ve güvenilir bir sisteme dayanmıyor. Son olayalrda buna şahit olduk.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar