Kriptometre’nin Bu Haftaki Konuğu: Fethi Sabancı Kamışlı

13:00
18 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Her hafta Cuma günü saat 14:00’da yayınlanan Kriptometre’nin geçtiğimiz haftaki konuğu hepimizin yakından tanıdığı Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polattı. Ebru Baki’nin moderatörlüğündeki programa BtcTürk CEO’su Özgür Güneri de yorumlarıyla katıldı.

“Kripto paralar hangi ihtiyaçtan doğdu, kripto paraların geleceği ne olacak?” konularının işlendiği 2. bölümde kripto paralar ve Blockchain ekosistemine dair hoş bir sohbet gerçekleşti.

İsmail Hakkı Polat program esnasında Bitcoin’in beş yıl sonra da var olacağını düşündüğünü dile getirdi. Polat’a göre gelecekte Bitcoin, para birimi olarak değil de bir değer saklama aracı olarak karşımıza çıkacak.

BtcTürk CEO’su Özgür Güneri ise Bitcoin’in yeni ekonomik düzende ödemeleri özgürleştireceğini düşündüğünü ifade etti. Ayrıca Güneri konuşması sırasında, “ Bitcoin’in günlük hayattaki kullanımını daha kolay hale getirmeliyiz.” ifadesini kullandı.

Programda dikkat çeken bir diğer diyalog Baki ve Polat arasında gerçekleşti. Deneyimli sunucu, herhangi bir altcoin’in Bitcoin’i geçme ihtimali olup olmadığını sorduğunda Polat, “Şu anda kripto paraların sayısı 1900’e ulaştı. Bunlardan bazıları Bitcoin’den daha iyi ama henüz hak ettikleri değerlere ulaşamadılar. Gelecekte altcoin’lerden biri değil birkaçı da Bitcoin’i geçebilir.” cevabını verdi.

Eğer geçen haftaki programı kaçırdıysanız buradan izleyebilirsiniz…

Alanında uzman kişilerle devam eden Kriptometre’nin üçüncü bölüm konuğu ise Esas Ventures Kurucu Ortağı Fethi Sabancı Kamışlı olacak. Kamışlı, Özgür Güneri ve Ebru Baki ile “Girişimcilik ve Kitlesel Fonlama” üzerine bir sohbet gerçekleştirecek.

Kriptometre iki haftadır olduğu gibi bu hafta da Cuma günü saat 14:00’da takipçileriyle buluşacak. Şimdiden iyi seyirler

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI