X


Binance’ın Yeni Ortaklığı Neyi Değiştiriyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance yeni bir ortaklıkla gündeme geliyor.
12:00
18 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para uyum firması ChainAlysis geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir basın bildirisiyle Binance ile ortaklığa vardığını duyurdu. 17 Ekim Çarşamba günü duyurulan ortaklık sayesinde dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’ın şüpheli işlemleri tespit etme noktasında kademe atlaması hedefleniyor. Borsa böylece daha güvenli bir hale gelecek.

Hâlihazırdaki verilere göre Binance dünyadaki en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Binance ekibi borsanın hizmetlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırmayı başardı. Borsanın büyüme planları da işleyişini sürdürüyor.

Dev kripto para borsası Binance hizmet verdiği bütün ülkelerin kara para aklamayı önleme (AML) ve müşterini tanı (KYC) kurallarına uygun şekilde hareket ediyor. Bu kadar gerekliliği yerine getirmek zannedilenden çok daha zorlu bir iş. Chainalysis ile gerçekleştirilen yeni ortaklığın ardından bu süreç eskiye nazaran daha kolay bir hale gelecek. Firma, Binance platformunda yapılan her bir işlemi gerçek zamanlı izleme yoluyla takip edeceğini iddia etti.

Chainalysis’in önerdiği çözümün adı işlemini tanı (KYT) olarak geçiyor. Bu yol ilk olarak nisan ayında piyasaya sürülmüştü.

Chainalysis kurucu ortağı ve COO’su Jonathan Levin şu ifadelere yer verdi:

Bütün boyutlardaki kripto para işletmeleri aynı temel sorunla karşı karşıya kalıyor: Düzenleyicilerin, finansal kurumların ve kullanıcıların güvenini kazanmak. Sektördeki diğer unsurların Binance’ın öncülük ettiği AML uygunluğu programını izlemesini ve başlıca finansal kuruluşlar karşısında güven kazanmasını umuyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar