Kripto Sektöründe Dev Anlaşma: Hut 8 ve US Bitcoin Bir Araya Geliyor

Özet

  • Hut 8, British Columbia Yüksek Mahkemesi onayı sonrasında US Bitcoin ile birleşmeyi planlıyor.

  • Birleşme sonucunda şirket Amerika'da halka açık bir şirket olacak ve "New Hut" adını alacak.

  • Ortaklık altı farklı Bitcoin madenciliği ve veri merkezi tesisinde 825 megavatlık kapasite artışı getirecek.

  • Piyasaya Etkisi: Pozitif
18:15
18 Eylül 2023

Bitcoin madencilik firması Hut 8, British Columbia Yüksek Mahkemesi’nin onayının ardından bir başka Bitcoin madencilik firması US Bitcoin ile planlanan birleşmesini tamamlamaya hazırlanıyor. Bu birleşme, her iki şirketin Amerika Birleşik Devletleri merkezli halka açık bir şirket haline gelmesini sağlayacak ve yeni oluşum “New Hut” olarak adlandırılacak. Sadece finansal bir değişim değil, aynı zamanda teknik kapasiteyi de büyük ölçüde artıracak olan bu birleşme, altı farklı Bitcoin madenciliği ve veri merkezi tesisinde 825 megavatlık bir kapasite artışını beraberinde getirecek.

2023 Yılı Sonunda Ortaklık Gerçekleşecek

Hut8 ve USBTC, hissedar ve yasal düzenleyici onayından geçen bu adımı Şubat 2023’te duyurmuştu. Birleşmenin tammalanmasının ardından Hut 8 ve USBTC, Amerika Birleşik Devletleri merkezli halka açık bir şirket haline gelecek ve Hut 8 Corporation ya da New Hut adını alacak. Hut 8 tarafından yapılan ilk duyuruda ortaklığın altı farklı Bitcoin madenciliği ve veri merkezi tesisinde 825 megavatlık bir kapasite artışı yaşanacağı vurgulanmıştı.

British Columbia Yüksek Mahkemesi bu ortaklığı onaylayan nihai bir karar yayınlamış olsa da anlaşmanın tamamlanması için USBTC hissedarlarının onayı da dahil olmak üzere bir dizi onaya tabi olacak. Hut 8 ise New Hut’ın kurulmasını onaylayan nihai işlemin 2023 yılı sonundan önce gerçekleşmesini beklediğini açıkladı.

Yeni Şirket Planları Neler?

New Hut bu hamleden sonra hisselerini hem Nasdaq hem de Toronto borsalarında listelemeyi ve $HUT kodu altında işlem görmeyi planlıyor. Hissedarların ortaklık tamamlandıktan sonra New Hut hisse senetlerini alabilmeleri için iletim formlarını doldurup göndermeleri gerekecek ve gerekli prosedürler böylece başlayacak. Hut 8 kısa süre önce Ontario’daki atıl North Bay tesisinden yaklaşık 6.400 ASIC madencilik teçhizatını ABD’nin Teksas eyaletine taşıdı. Bu hamle ile şirket, yapay zeka ve yüksek performanslı bilgi işlem için artan talebe hizmet edecek.

Digital Currency Group’un kurumsal madencilik ve staking iştiraki Foundry Digital de Ağustos 2023’te Hut 8 ile resmi bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Anlaşmaya göre Hut 8, Ontario merkezli veri merkezini kullanarak Foundry için bir dizi iş teklifini destekleyecek. Foundry, 2020 yılından bu yana kripto para madencilik havuzunu desteklemek için Hut 8 altyapısını kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar