X


“Kripto Paralar Başarısız Olma İhtimali Bulunan Entellektüel Bir Deney”

Popüler kripto para cüzdanı Xapo'nun kurucusu Wences Cesares sektörün geleceğine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.
09:00
31 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Silikon Vadisi merkezli kripto para cüzdanı Xapo’nun kurucusu Arjantinli girişimci Wences Cesares önemli açıklamalarda bulundu. Cesares, kripto paraları başarısız olma ihtimali bulunan entellektüel bir deney olarak tanımladı.

Cesares, Silikon vadisinde kripto paraların benimsenmesine yönelik çabalarının bir sonucu olarak Patient Zero olarak anılıyor. Cesares’in kurucusu olduğu Xapo adlı kripto para cüzdanı 5 kıtada on binlerce kullanıcıya sahip. Öyle ki Xapo soğuk cüzdanlarında yaklaşık 10 milyar dolarlık kripto para bulunuyor. Xapo’nun yatırımcıları arasında Linkedln kurucu ortağı Reid Hoffman ve kripto para evanjelisti Mike Novogratz var. Cesares Bloomberg’le yaptığı röportajda şunları kaydetti:

Gerçekten ilginç ve entellektüel bir deney. Her şey gözümüzün önünde gerçekleşiyor. Çalışabilir de işe yaramayabilir de. İki durumda da sonuçlar oldukça şaşırtıcı olacak. Bu nedenle dikkat etmeye değer.

Paypal’ın yönetim kurulunda da yer alan seri girişimci Wences Cesares, kripto paraların inanılmaz derecede sağlam bir teknolojik deney olduğunu savunuyor. Ancak Cesares’e göre bu güçlü teknoloji insanlar tarafından geliştirildi ve insanlar yanılabilir. Bu nedenle kripto paraların başarısız olma şansı var. Tüm bunlara rağmen Cesares kripto paraların başarılı olacağına inanıyor:

Önümüzdeki 10 yıl içerisinde sistemi başarısız kılacak bir şeylerle karşılaşabiliriz. Ancak bunun gerçekleşmemesi daha olası. Bitcoin’in başarılı olma şansı, başarısız olma ihtimalinden daha fazla.

Cesares, kripto paraların tıpkı internetin ilk yıllarında olduğu gibi emekleme aşamasında olduğunu düşünüyor. Ünlü girişimciye göre Bitcoin’in başarılı olup olmayacağı 7, 10 ya da 20 yıl içerisinde belli olacak. Cesares ayrıca Blockchain teknolojisi hakkında da konuştu. Blockchain teknolojisinin merkezsiz ve bağımsız olduğunu vurgulayan Cesares şunları kaydetti:

Eşi benzeri olmayan, bağımsız ve hiç kimseye hesap vermeyen bir bilgisayar sistemine sahibiz. Bu alışılmadık bir şey.

Cesares ayrıca bu yılın ocak ayında kripto paraların başarılı olması durumunda Bitcoin’in değerinin 1 milyon dolara ulaşacağını iddia etmişti.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI