X


Kripto Para Topluluğunun Baş Belası McAfee Yatırımcılara Seslendi: Rahatlayın

Kripto para topluluğunun tartışmalı ismi John McAfee, yatırımcılara seslendi.
21:00
22 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para topluluğunun tartışmalı isimlerinden McAfee, piyasada yaşanan son düşüşlerin ardından yatırımcılara seslendi: Rahatlayın!

Bu McAfee’nin verdiği en kısa ve öz tavsiye olabillir. Kripto para piyasası uzun zamandır ayı sezonunun etkisi altında bu nedenle tecrübesiz yatırımcılar umutlarını kaybetmek üzere. Hatırlanacağı üzere kripto para piyasası Aralık ayında 829 milyar dolarla zirve yapmıştı. O günden beri yaşanan kademeli düşüşlerin ardından piyasa kapitalizasyonu 147 milyar dolara kadar gerilemiş durumda.

McAfee, kripto para piyasasında bu tarz döngülerin her zaman yaşandığını ve her düşüş döneminden sonra yeniden yükseliş trendine girildiğini belirtti:

Ayı piyasası, tıpkı kış gibi. Kış ayından sonra her zaman görkemli bir bahar gelir. Bu trend değişiklikleri kripto para piyasasının rahat bir nefes alması için çok önemli.

McAfee, kripto para piyasasında yaşanan düşüşlere ilişkin de genel izlenimlerini paylaştı. McAfee’ye göre düşüşlerin temel nedeni yatırımcılarda oluşan kafa karışıklığı ve piyasadaki belirsizlik. Ayrıca McAfee, kripto paralarını yılın en düşük seviyesinde elinden çıkaran yatırımcıların piyasanın potansiyelini görmezden geldiğini vurguladı.

Kripto paralar fiyat olarak gerilese de piyasanın potansiyeli her geçen gün artıyor. Kripto para piyasasının ana aktörleri Bitcoin, Ethereum ve Ripple’da oldukça önemli geliştirmeler yapılıyor. Bitcoin’in Lightning Network protokolü gelecek yıl önemli iyileştirmelerle karşımızda olacak. Öyle ki Litecoin’in geliştiricisi Charlie Lee, bu konuda Roger Ver’la iddiaya girmeye pek bir istekli.

Ripple ise xRapid’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ripple xRapid’i dünyanın dört bir yanındaki küresel finansal ortaklarıyla hayata geçirdi. Ethereum ise piyasa değeri sıralamasında şu anlık Ripple’ın gerisinde kalsa da Vitalik Buterin, ağda bir dizi değişiklik ve iyileştirme yaptıklarını belirtti. Ethereum 2.0 yakın zamanda hayata geçirilecek.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI