X


Kripto Para Piyasasını Kana Bulayan O Gelişme! Bitcoin (BTC) Neden Düştü?

Yeni bir Covid varyantı haberi dünya çapındaki yatırımcıları endişelendirerek finansal piyasaları kızıla boyadı.
17:34
26 Kasım 2021

Medyaya yansıyan yeni COVID varyantına ilişkin haberler, tüm piyasaların kızıla bürünmesine yol açarken FUD dalgasına neden oldu. Kripto para piyasası düşüşten nasibini alırken Bitcoin, 53.000 dolarlık kritik fiyat bandına sarktı.

COVID Varyantı Haberleri Piyasayı Kana Buladı

Yeni bir Covid varyantı haberi dünya çapındaki yatırımcıları endişelendirerek finansal piyasaları kızıla boyadı. BBC raporuna göre yeni varyant Güney Afrika’da keşfeildi. Bilim adamları bu varyantı şimdiye kadarki en ağır mutasyona uğramış versiyon olarak tanımladı.

Bununla birlikte varyantın özellikleri hakkında net bir çerçeve çizilemezken endişe verici görünen çok COVID’in bu versiyonunun çok sayıda mutasyon nedeniyle aşıya dirençli olabileceğidir. Güney Afrika’daki Salgın Müdahale ve Yenilik Merkez Direktörü Prof. Tulio de Oliveira, güncel gelişmeyi şöyle ele aldı: “Bu varyant kesinlikle bizi şaşırttı. Evrim üzerinde büyük bir sıçrama ve beklediğimiz daha birçok mutasyon var.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Gelişmeler dünyayı endişeye sürükledi. Gerçekten de bu varyantın aşıya karşı güçlü bir bağışıklığa sahip olduğu anlaşılırke şimdiye kadarki aşılama çabaları etkisi hale gelebilir ve dünyanın dört bir yanındaki ülkeler yeni karantine kararları almaya başlayabilir. COVID endişeleri nedeniyle yatırımcılar varlıklarını riske atmaya başladı. Bu satış dalgası Bitcoin‘i 54.000 dolara düşürdü.

Lider kripto para Bitcoin, gün içerisinde %7’nin üzerinde düşüş kaydederken yazının kaleme alındığı sıralarda 54.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Öte yandan yalnızca 12 saat içerisinde yaklaşık 200 milyon dolarlık BTC tasfiye edildi.

Bitcoin Fiyatında Hayati Noktalar

Geçtiğimiz gün Bitcoin, bir kez daha 60.000 dolarlık engeli test etti. Ancak burada reddedilen boğalar bir düşüş sekansına şahitlik etti. Uzmanlara göre Bitcoin’in bir sonraki hareket yönü henüz belli değil. Bazı yatırımcılar düşüşü fırsat olarak değerlendirirken bazıları piyasadan çekiliyor. Ancak varyantlar hakkında daha fazla olumsuz haber, tüm piyasaları olduğu gibi kripto para sektörünü de aşağı çekebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI